https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_d4b59396e320bd954bf625a5f_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı hərbi attaşelik aparatının nümayəndələri Moskva şəhərində keçirilən Müstəqil Dövlətlər Birliyinin (MDB) iştirakçı dövlətlərinin hərbi təhsilin idarəetmə orqanları rəhbərlərinin iclasında iştirak ediblər.
MDB Müdafiə Nazirləri Şurasının katibi general-mayor Yuri Daşkinin sədrliyi ilə keçirilən iclasda 2023-cü il ərzində həyata keçirilmiş fəaliyyətlər təhlil olunub, o cümlədən 2024-cü il üçün nəzərdə tutulmuş tədbirlər müzakirə edilib. Həmçinin müxtəlif mövzularda aidiyyəti şəxslərin çıxışları dinlənilib, müasir çağırışlar fonunda MDB məkanında hərbi təhsil sistemlərinin qarşılıqlı inteqrasiya imkanları barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_d4b59396e320bd954bf625a5f_o.jpg
Representatives of the Military Attaché Office of the Republic of Azerbaijan in the Russian Federation took part in the meeting of the heads of governing bodies of military education of the member states of the Commonwealth of Independent States (CIS) in Moscow.
The meeting was held under the chairmanship of the Secretary of the Council of CIS Defense Ministers, Major General Yuri Dashkin. It discussed the activities carried out in 2023 and the measures planned for 2024. Also, speeches of authorised persons were heard, detailed views were exchanged on the opportunities of mutual integration of military education systems in the CIS within the modern challenges.