https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_36fdd55ba7b0a3be9da739e39_o.jpg
2024-cü ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, "N" hərbi hissəsində ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminat üzrə zabitlər və psixoloqlar ilə təlim-metodiki toplantı keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olan qəhrəman Vətən övladlarının əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, Dövlət Himni səsləndirilib.
Toplantıda ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminatın yüksəldilməsi istiqamətində ötən il ərzində görülən işlərə, əldə olunan nailiyyətlərə və nöqsanların aradan qaldırılmasına dair məruzələr dinlənilib, cari ildə bu istiqamətdə görüləcək işlər, perspektiv planlar müzakirə olunub.
Həmçinin Azərbaycan Ordusunda hərbi vətənpərvərlik tərbiyəsi, şəxsi heyətin mənəvi-psixoloji hazırlığının yüksəldilməsi, hərbi intizamın möhkəmləndirilməsi, hərbi qulluqçular arasında fərdi tərbiyə işinin aparılması və qarşılıqlı münasibətlərin düzgün təşkil edilməsinin əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.
Toplantıda zabitlər ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminatın yüksəldilməsi istiqamətində görülən işlərə dair məruzələrlə çıxış ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_36fdd55ba7b0a3be9da739e39_o.jpg
In accordance with the training plan for 2024, training-methodical sessions were held with officers and psychologists on ideological work and moral-psychological support in one of the military units.
First, the memory of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev, and Shehids (Martyrs), who sacrificed their lives for the territorial integrity of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence. The National Anthem of the Republic of Azerbaijan was performed.
During the sessions, reports were heard on the work done during the past year, achievements and elimination of shortcomings in ideological work and improvement of moral and psychological support. Work to be implemented in this field in the current year and prospective plans were discussed.
Moreover, the importance of military patriotism education, increasing of moral and psychological training of servicemen, strengthening of military discipline, individual training of military personnel and proper organization of mutual relations in the Azerbaijan Army was brought to attention.
During the sessions, the officers made reports on this increase of the efforts in ideological work and moral-psychological support.