https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_ad7da652bfe2568361829743c_o.jpg
2024-cü ilin hazırlıq planına əsasən, hərbi qulluqçuların maarifləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər davam etdirilir.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun tapşırığına əsasən hərbi hissələrdə keçirilən ictimai-siyasi hazırlıq dərslərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin Milli Məclisdə andiçmə mərasimindəki çıxışı izlənilib.
Keçirilən tədbirlər çərçivəsində hərbi qulluqçuların maarifləndirilməsi üzrə onlarla müvafiq söhbətlər aparılıb. Ali Baş Komandanın çıxışından irəli gələn, Azərbaycan Ordusu qarşısında duran tapşırıqlar barədə şəxsi heyət məlumatlandırılıb.
Dövlət başçısının Azərbaycan Ordusu barədə səsləndirdiyi fikirlər, Ordumuza verilən yüksək qiymət bütün şəxsi heyətin mənəvi-psixoloji vəziyyətinə müsbət təsir edib və ruh yüksəkliyinin daha da artmasına səbəb olub.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_ad7da652bfe2568361829743c_o.jpg
In accordance with the training plan for 2024, activities aimed at enlightenment of military personnel continue.
At the socio-political training classes held in military units under the instruction of the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, the speech of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev at the inauguration ceremony at the Milli Majlis is watched.
As part of the activities, relevant talks were held with servicemen to raise their awareness. The servicemen were informed about the tasks arising from the speech of the Supreme Commander-in-Chief and assigned to the Azerbaijan Army.
The head of state’s opinions regarding the Azerbaijan Army, along with the high evaluation given to the army, had a positive impact on the entire military personnel’s moral-psychological state, contributing to a further increase in moral spirit.