https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_e432ade884a285a0c9ca102ff_o.jpg
Cari ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, "N" hərbi hissəsində keçirilən "Komando başlanğıc kursu" davam edir.
Məşğələlər zamanı hərbi qulluqçular öyrəndikləri nəzəri biliklərini təlim sahəsində praktiki tapşırıqları icra etməklə möhkəmləndirirlər.
Plana əsasən, kurs iştirakçıları şərti düşmən hədəflərinin aşkar olunaraq atıcı silahlardan dəqiq atəşlə məhv edilməsi üzrə tapşırıqları yerinə yetiriblər.
Azərbaycan Ordusunda peşəkar kadrların hazırlanması, bölmələrin döyüş qabiliyyətinin daha da yüksəldilməsi məqsədilə keçirilən "Komando başlanğıc kursu"nda məşğələlər müasir döyüş üsulları nəzərə alınmaqla tədris olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_e432ade884a285a0c9ca102ff_o.jpg
In accordance with the training plan for 2024, the Commando Initial Course held in one of the military units continues.
During the classes, servicemen strengthen their theoretical knowledge by fulfilling practical tasks on the training ground.
According to the plan, the course participants fulfilled tasks on detecting and destroying targets of an imaginary enemy with accurate small-arms fire.
Classes at the Commando Initial Course aimed at training professional personnel in the Azerbaijan Army and further increasing units’ combat capability are held taking into account modern combat methods.