https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_9013c9d9d4786b86343115484_o.jpg
İyulun 20-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Azərbaycan-Pakistan-Türkiyə Parlament Sədrlərinin İkinci Üçtərəfli Görüşündə iştirak etmək üçün Türkiyə Respublikasının İstanbul şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
İstanbulun Atatürk Beynəlxalq Hava Limanında nümayəndə heyətini Türkiyə Böyük Millət Məclisinin Azərbaycanla dostluq qrupunun rəhbəri Şamil Ayrım, Azərbaycanın İstanbuldakı baş konsulu Nərminə Mustafayeva və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Milli Məclisin sədri iyulun 21-də burada keçiriləcək Azərbaycan-Pakistan-Türkiyə Parlament Sədrlərinin İkinci Üçtərəfli Görüşünə qatılacaq və bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirəcək.

Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова прибыла в Стамбул с рабочим визитом
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова прибыла в Стамбул с рабочим визитом Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова прибыла в Стамбул с рабочим визитом
20-го июля председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова и возглавляемая ею парламентская делегация прибыли в Стамбул с рабочим визитом, целью которого является участие во второй трёхсторонней встрече глав парламентов Азербайджана, Пакистана и Турции, назначенной на 21-е июля.
В международном аэропорту Стамбула им. Ататюрка нашу делегацию встречали руководитель рабочей группы дружбы с Азербайджаном в Великом Национальном Собрании Турции Шамиль Айрым, генконсул Азербайджана в Стамбуле Нармина Мустафаева и прочие официальные лица.
Следует заметить, что программа визита, кроме трёхстороннего совещания спикеров, также включает в себя ряд двусторонних встреч председателя Милли Меджлиса.