https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_ffb7f4c7164ebd8883df23e9a_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Antalya Diplomatiya Forumu çərçivəsində Qazaxıstan Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Murat Nurtleu ilə görüşüb.
Xarici İşlər Nazirliyindən innews.media bildirilib ki, Azərbaycan və Qazaxıstan arasında mövcud ikitərəfli, o cümlədən çoxtərəfli əməkdaşlıq gündəliyindən məmnunluqla bəhs edən nazirlər, iki ölkə arasında dostluq, qardaşlıq və həmrəyliyə əsaslanan münasibətlərin daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Görüş zamanı, həmçinin Azərbaycan və Qazaxıstan arasında strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin müxtəlif aspektləri, nəqliyyat və enerji sahəsində əməkdaşlıq, o cümlədən regionda cari vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_ffb7f4c7164ebd8883df23e9a_o.jpg
Министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов встретился на полях Дипломатического форума в Анталье с заместителем премьер-министра Республики Казахстан, министром иностранных дел этой страны Муратом Нуртлеу.
Как сообщили innews.media в МИД Азербайджана, участники встречи, выразив удовлетворение уровнем двустороннего и многостороннего сотрудничества между Азербайджаном и Казахстаном, подчеркнули важность дальнейшего развития связей между двумя странами, основанных на дружбе, братстве и солидарности.
В ходе встречи стороны обсудили различные аспекты отношений стратегического партнерства между Азербайджаном и Казахстаном, сотрудничество в сфере транспорта и энергетики, а также текущую ситуацию в регионе.