https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_2f690aea06b404ee9f6c3e226_o.jpg
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə (BƏƏ) səfər edib. Nazir və onun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 16-18 aprel tarixlərində Əbu-Dabi şəhərində keçiriləcək Dayanıqlılıq Həftəsi çərçivəsində Yaşıl Hidrogen Sammitində və Beynəlxalq Bərpa Olunan Enerji Agentliyinin (IRENA) Assambleyasının 14-cü sessiyasında iştirak edəcək.
Energetika nazirinin Yaşıl Hidrogen Sammiti çərçivəsində “Yaşıl Hidrogen İqtisadiyyatlarını Sürətləndirmək üçün Milli Strategiyalar və Siyasətlər” adlı nazirlər panelində məruzəçi qismində iştirakı, IRENA Assambleyasının 14-cü sessiyası çərçivəsində isə IRENA Fəaliyyət Koalisiyasının “100% Bərpa Olunan Enerji Sisteminə doğru Təkanın Yaradılması” mövzusunda keçiriləcək Yüksək Səviyyəli Dövlət-Özəl Dialoqunda və “Bərpa Olunan Enerjinin Üçqat Artırılması” mövzusu üzrə yüksək səviyyəli plenar sessiyada çıxışı nəzərdə tutulur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_2f690aea06b404ee9f6c3e226_o.jpg
Energy Minister Parviz Shahbazov visited the United Arab Emirates (UAE). The Minister and his delegation will take part in the Green Hydrogen Summit within Sustainability Week and the 14th session of the International Renewable Energy Agency (Irena) Assembly, which will be held in Abu Dhabi on 16-18 April.
The Minister of Energy is expected to participate as a Speaker in the Ministerial Panel entitled National Strategies and Policies to Accelerate Green Hydrogen Economies within the Green Hydrogen Summit, and to deliver speech at High-Level Plenary Session on Tripling of Renewables and at the High-Level Public-Private Dialogue "Building momentum towards a 100% Renewable energy system" of IRENA Coalition for Action within the 14th session of the IRENA Assembly.