https://innews.az/uploads/news/2022-01/_innews_43e94b5b3d19006ba34c461a9_o.jpg
VTB (Azərbaycan) müştərilər üçün nağd kredit üzrə maksimal məbləği 40 min manata çatdırıb. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur.
Indi VTB (Azərbaycan)-dan nağd krediti 300 manatdan 40 000 manatadək 6 aydan 60 aya qədər müddətə əldə edə bilərsiniz. Kredit üzrə faiz dərəcələri 15%-dən başlayır. Onu da nəzərə çatdıraq ki, Bank müştəridən kreditin rəsmiləşdirilməsi üzrə komissiya tutmur. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər banklardan alınan bir neçə krediti birləşdirə, onlar üzrə olan borcu ödəyə, həmçinin əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz.
“VTB (Azərbaycan) üçün müştərilərin müraciətlərinə vaxtında cavab vermək, onları lazımi vəsaitlə təmin etmək strateji əhəmiyyət kəsb edir. Bankın məhsullarına tələbat durmadan artır – 2021-ci ildə nağd pul krediti üzrə portfel 3,1 dəfə artaraq 53,5 milyon manata çatıb. Bank məhsullarına bu qədər artan marağı nəzərə alaraq, inanırıq ki, yeni təklifimiz borcalanlar üçün aktual olacaq və onların maliyyə problemlərini vaxtında həll etməyə imkan verəcək. Qeyd edək ki, istehlak kreditləşməsinin artması ilə biz müştərilərimizin borc yükünü yaxından izləyir, onların borclanmasının qarşısını alırıq. Hazırda bankın vaxtı keçmiş borclar portfeli məqbul dəyərdədir”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın İdarə heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeniy Borodin bildirib.
Müştərilər kredit müraciətini bankın veb-saytına, Facebook və WhatsApp messencerlərindəki Direct çat-banka, həmçinin bankın 986 qısa nömrəli əlaqə mərkəzinə müraciət edərək ünvanlaya bilərlər.

https://innews.az/uploads/news/2022-01/_innews_43e94b5b3d19006ba34c461a9_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) повышает максимальную сумму по кредиту наличными для клиентов банка до 40 тыс. манатов. Оформить кредит можно по удостоверению личности, без поручителя, а также документов, подтверждающих доход и занятость заемщика.
Кредит наличными в ВТБ (Азербайджан) теперь доступен в размере от 300 до 40 тыс. манатов, сроком от 6 до 60 месяцев. Начальная ставка по продукту составляет 15% годовых. При этом банк не взимает с клиента комиссию за сопровождение кредита. В рамках программы рефинансирования можно объединить в один несколько кредитов других банков и погасить по ним задолженность, а также получить дополнительные денежные средства.
«Для ВТБ (Азербайджан) стратегически важно своевременно реагировать на запросы клиентов, обеспечивая их необходимыми средствами. Спрос к продуктам банка неуклонно растет – портфель по кредитам наличными в 2021 году вырос в 3,1 раза, до 53,5 млн манатов. Учитывая такой повышенный интерес к банковским продуктам, мы считаем, что наше новое предложение будет актуальным для заемщиков и позволит им своевременно решить свои финансовые задачи. Стоит отметить, что при росте объемов потребительского кредитования мы крайне внимательно следим за долговой нагрузкой клиентов, не допуская их закредитованности. В настоящее время портфель просроченной задолженности ВТБ (Азербайджан) находится на приемлемых для банка значениях», - подчеркнул директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
Оформить заявку на кредит наличными клиенты могут дистанционно на сайте банка, в чат-банке Direct в мессенджере Facebook и WhatsApp, а также через контактный центра банка по короткому номеру 986.