https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_c0ab98a6a90829a964f720b50_o.jpg
Azərbaycanlı müğənni Vlada Axundovanın “Azərbaycan” vətənpərvərlik mahnısına çəkdirdiyi yeni klipi internetdə təqdim olunub.
Məşhur müğənni Vlada Axundovanın rəsmi YouTube kanalı 15 İyun - Azərbaycanın Milli Qurtuluş Gününə həsr olunmuş “Azərbaycan” vətənpərvərlik kompozisiyasına çəkilmiş videoçarxı təqdim edib.
Mahnının və klipin yaradılması üzərində böyük yaradıcı heyət çalışıb. Bəstənin sözləri Tərlan Məlikzadə və musiqisinin müəllifi Cavid Şahbazbəyov, tarı Ayət Xan, nağara Sadiq Byaşir, tyutyak və balabanı Nuran Bəkirov, aranjimanı Anar Keytarmandır.
Klipin rejissorluğunu yerli şou-biznes nümayəndələri ilə layihələrdən Azərbaycan oxucularına artıq tanış olan gənc istedadlı rejissor Elbəy Sadıxlı və Azərbaycan tamaşaçıları tərəfindən heç də az tanınmayan operator-redaktor Əli Ələkbər çəkiblər. İkinci operator Hüseyn Fətəliyev, dron Elnur Hakimov və Hüseyn Fətəliyev, işıqlandırma Elşən Allahquliyev, şəkil Tofiq Cəlilov idi.
Müğənninin obrazını məşhur vizajist Nata İsm (Make Up Academy Baku), meneceri Zəminə Zamanova, musiqi prodüseri isə Anar Keytarman edib.
“Məni tanıyan hər kəs mənim Azərbaycana olan sevgimi bilir. Vətənə həsr olunmuş mahnı yazmaq ideyası məndə çoxdan yaşayırdı, amma bunu həyata keçirməyə cəsarət etmədim, çünki bu, mənim üçün böyük məsuliyyətdir. Bundan əlavə, Azərbaycana qarşı duyğularımı tam olaraq hiss etdiyim və gördüyüm kimi əks etdirən əsər tapmaq kifayət qədər çətindir. Amma Cavid Şahbazbəyov bu mahnını mənə göstərəndə bunun mənə məxsus olduğunu anladım və dərhal birgə layihəyə razılaşdım”, - deyə müğənni qeyd edib.
Vlada Axundovanın sözlərinə görə, layihəyə ilk dəstək verənlərdən biri aranjimanı yazan musiqi prodüseri Anar Keytarman olub, Elbəy Sadıxlı isə mahnının mesajını çox dəqiq çatdırıb, onu klipdəki Azərbaycan təbiətinin heyrətamiz kadrları ilə tamamlayıb.
“Görülən bütün işlərə görə mehriban komandamıza minnətdaram. Azərbaycan xalqı üçün əlamətdar bir gündə - 15 iyunda bu layihəni təqdim etmək mənim üçün böyük şərəfdir”.
Qeyd edək ki, klip “Qala” Dövlət Tarix-Etnoqrafiya Qoruğunda və ölkəmizin dilbər guşəsi olan İsmayıllı rayonunda lentə alınıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_c0ab98a6a90829a964f720b50_o.jpg
В сети представлен новый клип азербайджанской певицы Влады Ахундовой на патриотическую песню «Azərbaycan».
На официальном YouTube канале популярной азербайджанской певицы Влады Ахундовой презентован клип на патриотическую композицию «Azərbaycan», приуроченный к 15 июня - Дню национального спасения Азербайджана.
Над созданием песни и видеоролика трудилась большая творческая команда. Авторами слов композиции выступили Тарлан Маликзаде и Джавид Шахбазбеков, который также является и автором музыки, тар - Аят Хан, нагара - Садыг Бяшир, тютяк и балабан - Нуран Бекиров, аранжировка - Анар Кейтарман.
Режиссерскую работу над клипом взял на себя молодой талантливый режиссер Эльбей Садыхлы, который уже знаком азербайджанским читателям по проектам с представителями отечественного шоу-бизнеса и оператор - монтажер Али Алекпер, не менее известный азербайджанскому зрителю. Вторым оператором выступил Гусейн Фаталиев, дрон - Эльнур Хакимов и Гусейн Фаталиев, освещение - Эльшан Аллахгулиев, фото - Тофик Джалилов.
Над образом певицы работала известный визажист - Ната Исм (Make Up Academy Baku), менеджер – Замина Заманова, а музыкальным продюсером выступил Анар Кейтарман.
«О моей любви к Азербайджану знают все, кто со мной знаком. Идея записи песни посвященной Родине жила во мне давно, но я не решалась на ее воплощение, т.к для меня это большая ответственность. К тому же, найти произведение, отражающее мои эмоции к Азербайджану именно так, как я их чувствую и вижу достаточно сложно. Но, когда Джавид Шахбазбеков показал мне эту песню, я поняла, что это именно "ОНА" и сразу же согласилась на совместный проект»,- отметила певица.
По словам Влады Ахундовой, одним из первых проект поддержал музыкальный продюсер Анар Кейтарман, который написал аранжировку, а Эльбей Садыхлы очень точно передал посыл песни, дополнив ее потрясающими кадрами азербайджанской природы в клипе.
«Я благодарна нашей дружной команде за всю проделанную работу. Для меня большая честь представить этот проект в столь знаменательный для азербайджанского народа день – 15 июня».
Следует отметить, что видеоклип был снят в Государственном историко-этнографическом заповеднике «Гала» и Исмайыллинском районе, который является очаровательным уголком нашей страны.