https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_09080085195c7d20558bc61bd_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) kommunikasiya strategiyasına uyğun olaraq, media qurumları ilə peşəkar əməkdaşlığın gücləndirilməsi, iqtisadi sahədə fəaliyyət göstərən media nümayəndələrinin peşəkarlıq səviyyəsinin, eləcə də, onların iqtisadi-maliyyə, o cümlədən investisiya sahəsində biliklərinin artırılması məqsədilə 27-28 iyun tarixlərində ARDNF-də “Suveren Fondların investisiya fəaliyyəti” mövzusunda təlim keçirilib.
ARDNF-nin İcraçı direktorunun müavini, Bəhruz Bəhramov təlim iştirakçılarını salamlayaraq bildirib ki, media ilə əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi və media mənsublarının maarifləndirilməsi bizim ictimaiyyətə kommunikasiya etdiyimiz mesajların düzgün formada çatdırılması və aşılanmasında mühüm əhəmiyyətə malikdir.
Təlim iştirakçılarına ARDNF-nin yüksək ixtisaslı əməkdaşları tərəfindən Suveren Sərvət Fondlarının yaranma məqsədləri, missiyası, investisiya istiqamətləri, portfel bölgüsü, beynəlxalq fiskal qaydalar, səhm ticarəti, səhm bazarı indeksləri, sabit gəlirli qiymətli kağızlar, istiqrazlar və daşınmaz əmlak investisiyaları barədə ətraflı məlumat verilib və bu mövzularla bağlı təhlili materiallar təqdim olunub.
Təlim zamanı jurnalistləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb və sözügedən mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Təlimin sonunda iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_09080085195c7d20558bc61bd_o.jpg
In alignment with the communication strategy of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ), a training session titled "Investment Practices of Sovereign Funds" was conducted on June 27-28. This initiative aimed to foster professional cooperation with media organizations, enhance the professionalism of media representatives in the economic sector, and expand their knowledge in economics and finance, including investments.
Bahruz Bahramov, the Deputy CEO of SOFAZ, welcomed the media representatives, emphasizing the importance of strengthening cooperation with the media and enriching their knowledge. Bahruz Bahramov highlighted that these efforts are crucial for effectively conveying and embedding the messages communicated to the public.
During the training, SOFAZ's highly qualified employees provided comprehensive information on the establishment goals, mission, investment strategies, and portfolio allocation of Sovereign Wealth Funds and offered insights into international fiscal rules, stock trading, stock market indices, fixed income securities, bonds, and real estate investments, supplemented by detailed analytical materials.
The training also included interactive sessions where journalists' questions were addressed, and opinions were exchanged on the discussed topics. At the conclusion of the training, participants were awarded certificates.