https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_e596407a2ed3632b776f5052e_o.jpg
18 Avqust 2022-ci il, Bakı - Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda Aviasiya Təhlükəsizliyi üzrə İdarələrarası Komissiyanın növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin, Azərbaycan Dövlət Mülki Aviasiya Agentliyinin, hava nəqliyyatında güc strukturlarının və aviasiya subyektlərinin rəhbər heyəti iştirak etmişdir.
İclasda iştirakçılar mülki aviasiyanın hal-hazırda bütün dünyada üzləşdiyi çağırışları, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun sərnişin və yük terminallarında aviasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsi ilə bağlı bir sıra əsas məsələləri müzakirə etmiş, gələcəkdə aviasiya təhlükəsizliyinin inkişafının əsas prioritetləri müəyyən edilmişdir.
Görüşdə aviasiya təhlükəsizliyi mədəniyyətinin hərtərəfli tətbiqinin zəruriliyi və aviasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsinin "Azərbaycan Hava Yolları" üçün birinci dərəcəli prioritet kimi vacibliyi vurğulanmışdır.
AZAL-ın bütün strukturları bundan sonra da digər idarələrlə əlaqəli şəkildə bu məsələyə böyük diqqət göstərəcəklər.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_e596407a2ed3632b776f5052e_o.jpg
August 18, 2022, Baku - Heydar Aliyev International Airport hosted a regular meeting of the interdepartmental commission on aviation security.
The meeting was attended by the leadership of “Azerbaijan Airlines” CJSC, the State Civil Aviation Agency of Azerbaijan, security agencies on air transport and aviation entities.
During the meeting, participants discussed the challenges facing civil aviation around the world today, and a number of key issues for ensuring aviation security in the passenger and cargo terminals of the Heydar Aliyev International Airport, and identified the main priorities of development of aviation security in the future.
The meeting stressed the need for the widespread introduction of a culture of aviation safety and the importance of ensuring aviation security as a top priority for “Azerbaijan Airlines”.
All structures of “AZAL” in coordination with other agencies will continue to pay close attention to this issue.