https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_e596407a2ed3632b776f5052e_o.jpg
18 Avqust 2022-ci il, Bakı - Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda Aviasiya Təhlükəsizliyi üzrə İdarələrarası Komissiyanın növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin, Azərbaycan Dövlət Mülki Aviasiya Agentliyinin, hava nəqliyyatında güc strukturlarının və aviasiya subyektlərinin rəhbər heyəti iştirak etmişdir.
İclasda iştirakçılar mülki aviasiyanın hal-hazırda bütün dünyada üzləşdiyi çağırışları, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun sərnişin və yük terminallarında aviasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsi ilə bağlı bir sıra əsas məsələləri müzakirə etmiş, gələcəkdə aviasiya təhlükəsizliyinin inkişafının əsas prioritetləri müəyyən edilmişdir.
Görüşdə aviasiya təhlükəsizliyi mədəniyyətinin hərtərəfli tətbiqinin zəruriliyi və aviasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsinin "Azərbaycan Hava Yolları" üçün birinci dərəcəli prioritet kimi vacibliyi vurğulanmışdır.
AZAL-ın bütün strukturları bundan sonra da digər idarələrlə əlaqəli şəkildə bu məsələyə böyük diqqət göstərəcəklər.

В Баку обсудили вопросы безопасности на воздушном транспорте В Баку обсудили вопросы безопасности на воздушном транспорте
18 августа 2022 года, Баку – В Международном аэропорту Гейдар Алиев прошло очередное заседание межведомственной комиссии по авиационной безопасности.
На заседании принял участие руководящий состав ЗАО «Азербайджанские Авиалинии», Государственного Агентства гражданской авиации Азербайджана, силовых структур на воздушном транспорте и субъектов авиации.
В рамках заседания участники обсудили вызовы, с которыми сталкивается сегодня гражданская авиация по всему миру, ряд ключевых вопросов по обеспечению авиационной безопасности в пассажирских и грузовых терминалах Международного аэропорта Гейдар Алиев, были определены основные приоритеты развития авиационной безопасности в будущем.
На встрече были подчеркнуты необходимость повсеместного внедрения культуры авиационной безопасности и важность обеспечение авиационной безопасности как первостепенный приоритет «Азербайджанских Авиалиний». Все структуры AZAL в координации с другими ведомствами и впредь будут уделять этому вопросу большое внимание.