https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9f8afa9cd69f2221b28468f97_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 15-də Formula 1-in prezidenti və baş icraçı direktoru Stefano Domenikalini, Formula 1-in məsləhətçisi Flavio Briatoreni və britaniyalı supermodel Naomi Kempbelli qəbul edib.
Formula 1-in növbəti dəfə ölkəmizdə keçirilməsindən məmnunluğunu bildirən Prezident İlham Əliyev bu yarışların Azərbaycanın dünyada daha çox tanıdılması baxımından ildən-ilə böyük rol oynadığını qeyd etdi.
Dövlətimizin başçısı Formula 1-in Azərbaycanda keçirilməsinə göstərdiyi dəstəyə görə Stefano Domenikaliyə və Flavio Briatoreyə minnətdarlığını bildirdi.
Söhbət zamanı gələcək planlar barədə fikir mübadiləsi aparıldı. Formula 1-in Azərbaycanda avtomobil idmanının inkişafı sahəsinə verdiyi töhfələr də vurğulandı. Həmçinin ölkəmizdə kartinqin inkişafı məsələlərinə toxunuldu.
Görüşdə COP29-un ölkəmizdə keçirilməsinin əhəmiyyəti qeyd edildi, ekologiya sahəsində davamlılıq məsələsində də Formula 1-in daha fəal olmasının önəmi vurğulandı.
Dövlətimizin başçısı qonaqları COP29 tədbirində iştiraka dəvət etdi.
Bakının inkişafının onda dərin təəssürat hissi yaratdığını deyən Naomi Kempbell paytaxtda şahidi olduğu müasir infrastrukturu, o cümlədən məşhur memar Zaha Hadidin layihəsi olan Heydər Əliyev Mərkəzini məmnunluqla qeyd etdi.
Britaniyalı supermodel ölkəmizdə modanın inkişafına töhfə və azərbaycanlı dizaynerlərin fəaliyyətinə dəstək verməyə hazır olduğunu bildirdi.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9f8afa9cd69f2221b28468f97_o.jpg
On September 15, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, received President and Chief Executive Officer of Formula 1 Stefano Domenicali, Formula 1 consultant Flavio Briatore, and British supermodel Naomi Campbell.
Expressing his satisfaction with Azerbaijan's playing host to another Formula 1 race, President Ilham Aliyev noted that the role of these races in promoting Azerbaijan worldwide is increasing every year.
The head of state expressed his gratitude to Stefano Domenicali and Flavio Briatore for their support in organzation of Formula 1 in Azerbaijan.
During the conversation, the sides also exchanged views on future plans, higlighting the contributions of Formula 1 to the development of motor sports in Azerbaijan. The discussion also revolved around the development of karting in the country.
The sides emphasized the importance of Azerbaijan's hosting COP29, stressing the significance of Formula 1 being more active in ensuring environmental sustainability.
The head of state invited Stefano Domenicali and Flavio Briatore to attend the COP29.
Expressing her deep impression with the development of Baku, Naomi Campbell hailed the modern infrastructure she witnessed in the capital, including the Heydar Aliyev Center, a project designed by of the famous architect Zaha Hadid.
The British supermodel expressed her readiness to contribute to the development of fashion in Azerbaijan, and support the activities of the country's designers.