https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9f8afa9cd69f2221b28468f97_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 15-də Formula 1-in prezidenti və baş icraçı direktoru Stefano Domenikalini, Formula 1-in məsləhətçisi Flavio Briatoreni və britaniyalı supermodel Naomi Kempbelli qəbul edib.
Formula 1-in növbəti dəfə ölkəmizdə keçirilməsindən məmnunluğunu bildirən Prezident İlham Əliyev bu yarışların Azərbaycanın dünyada daha çox tanıdılması baxımından ildən-ilə böyük rol oynadığını qeyd etdi.
Dövlətimizin başçısı Formula 1-in Azərbaycanda keçirilməsinə göstərdiyi dəstəyə görə Stefano Domenikaliyə və Flavio Briatoreyə minnətdarlığını bildirdi.
Söhbət zamanı gələcək planlar barədə fikir mübadiləsi aparıldı. Formula 1-in Azərbaycanda avtomobil idmanının inkişafı sahəsinə verdiyi töhfələr də vurğulandı. Həmçinin ölkəmizdə kartinqin inkişafı məsələlərinə toxunuldu.
Görüşdə COP29-un ölkəmizdə keçirilməsinin əhəmiyyəti qeyd edildi, ekologiya sahəsində davamlılıq məsələsində də Formula 1-in daha fəal olmasının önəmi vurğulandı.
Dövlətimizin başçısı qonaqları COP29 tədbirində iştiraka dəvət etdi.
Bakının inkişafının onda dərin təəssürat hissi yaratdığını deyən Naomi Kempbell paytaxtda şahidi olduğu müasir infrastrukturu, o cümlədən məşhur memar Zaha Hadidin layihəsi olan Heydər Əliyev Mərkəzini məmnunluqla qeyd etdi.
Britaniyalı supermodel ölkəmizdə modanın inkişafına töhfə və azərbaycanlı dizaynerlərin fəaliyyətinə dəstək verməyə hazır olduğunu bildirdi.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9f8afa9cd69f2221b28468f97_o.jpg
15 сентября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял президента и главного исполнительного директора Формулы 1 Стефано Доменикали, консультанта Формулы 1 Флавио Бриаторе и британскую супермодель Наоми Кэмпбелл.
Выразив удовлетворение тем, что Формула 1 в очередной раз проводится в нашей стране, Президент Ильхам Алиев сказал, что эти соревнования с каждым годом играют все большую роль в популяризации Азербайджана в мире.
Глава государства выразил признательность Стефано Доменикали и Флавио Бриаторе за поддержку проведения Формулы 1 в Азербайджане.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями о дальнейших планах. Также был подчеркнут вклад Формулы 1 в развитие автомобильного спорта в Азербайджане. Также был затронут вопрос развития картинга в нашей стране.
На встрече было отмечено значение проведения COP29 в нашей стране, подчеркнута важность более активной роли Формулы 1 также и в вопросе устойчивости в сфере экологии.
Глава государства пригласил гостей принять участие в мероприятии COP29.
Отметив, что развитие Баку произвело на нее глубокое впечатление, Наоми Кэмпбелл с удовлетворением подчеркнула современную инфраструктуру, которую она увидела в столице, в том числе Центр Гейдара Алиева, являющийся проектом известного архитектора Захи Хадид.
Британская супермодель выразила готовность внести вклад в развитие индустрии моды в нашей стране и оказать поддержку деятельности азербайджанских дизайнеров.