https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_e92214dc762b0f72dc6114868_o.jpg
Ölkəmizdə fəaliyyətə başladığı gündən iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinin inkişafına töhfələr verən “Azərsun Holdinq” həm də Azərbaycanda təşkil edilmiş qlobal layihələrin əsas tərəfdaşlarından olub.
Üzərində “Made in Azerbaijan” yazısını daşıyan məhsulları ilə dünyanın 40-dan artıq ölkəsində Azərbaycanı şərəflə təmsil edən “Azərsun Holdinq” Bakıda təşkil ediləcək COP29 layihəsi ilə tərəfdaşlıq müqaviləsi imzalayıb. Adıçəkilən şirkətlər qrupu layihədə Dayanıqlı İnkişaf Tərəfdaşı olaraq təmsil olunacaq.
11-22 noyabr arası keçiriləcək layihədə “Azərsun Holdinq” qida, qeyri-qida, kənd təsərrüfatı, daşınmaz əmlak və digər fəaliyyət sahələrində dayanıqlı inkişaf üçün təcrübələrini paylaşacaq, eyni zamanda, bu istiqamətdə qlobal təşkilatlar və şirkətlərlə əməkdaşlıq imkanlarını dəyərləndirəcək.
Məsələ ilə bağlı “Azərsun Holdinq”in Müşahidə Şurasının sədri Abdolbari Gozal açıqlama verib: “COP29-a tərəfdaş kimi qoşulmaq “Azərsun”un dayanıqlı inkişafa sadiqliyinin əyani sübutudur. Biz inanırıq ki, qlobal liderlərlə birgə işləməklə biz əhəmiyyətli dəyişikliklərə təkan verə və hamı üçün daha dayanıqlı gələcəyə töhfə verə bilərik. Biz böyük həvəslə COP29 çərçivəsində baş tutacaq görüşlərimizi gözləyirik”.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_e92214dc762b0f72dc6114868_o.jpg
Azersun Holding has been confirmed as the Sustainable Growth Partner for the upcoming COP29 event, which will take place in Baku from November 11 to 22.
Since its inception in Azerbaijan, Azersun Holding has been a driving force in advancing various economic sectors and has played a pivotal role in global initiatives hosted in the country. Representing Azerbaijan in over 40 countries with products marked ‘Made in Azerbaijan’, the company has now solidified its involvement in COP29 through a partnership agreement. As part of this collaboration, the company will assume the role of Sustainable Growth Partner for the conference.
During COP29, running from November 11 to 22, Azersun Holding will showcase its expertise in sustainable development across a spectrum of industries, including food, non-food products, agriculture, real estate, and beyond. The company will also be seeking new avenues for collaboration with international organizations and businesses to further global sustainability goals.
Abdolbari Gozal, Chairperson of the Supervisory Board at Azersun Holding, remarked, “Joining COP29 as a partner is a testament to Azersun’s unwavering commitment to sustainability. We believe that by working together with global leaders, we can drive meaningful change and contribute to a more sustainable future for all. And we look forward to the engagements we will have in the Green Zone at COP29.”