https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_232c9e8720aec885affbb90f1_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın sponsorluğu ilə 22 oktyabr 2024-cü il tarixində “Agile Azerbaijan International Summit-2024” (“Agile Azərbaycan Beynəlxalq Sammiti -2024”) həyata keçiriləcək. Tədbir regionda Agile metodologiyalarına və onların müxtəlif sahələrdə, o cümlədən məhsul inkişafı və innovativ texnologiyalarda tətbiqinə həsr olunan ən böyük tədbirlərindən biridir. Sammitin builki əsas istiqamətləri “Agile-ın məhsulun inkişafı və idarə edilməsinə təsiri”, eləcə də “Süni İntellekt (AI) və onun Agile yanaşmalarına inteqrasiyası” olacaq. Eyni zamanda tədbirdə Agile metodologiyalarına aid olan bir çox vacib mövzu müzakirə ediləcək.
• Məhsul inkişafında Agile — çevik yanaşmalar uğurlu məhsulların yaradılmasına necə kömək edir?
• Süni İntellekt və Agile — AI inkişaf proseslərini və layihə idarəetməsini necə təkmilləşdirə bilər?
• Agile metodologiyalarından istifadə edərək məhsulun həyat dövrünün idarə edilməsi praktikası
• Sənaye liderlərinin təcrübə mübadiləsi — uğur hekayələri və praktiki nümunələr
Bundan əlavə sammitdə Agile, məhsul idarəetməsi və AI sahəsində dünya ekspertlərinin çıxışları, əsas mövzular üzrə praktiki təlimlər və panel müzakirələri, eləcə də təcrübə mübadiləsi və peşəkar əlaqələrin genişləndirilməsinə imkan yaradan sessiyalar həyata keçiriləcək.
Ətraflı məlumat üçün: https://agileazerbaijan.com/
Azərbaycanın maliyyə sektorunun liderlərindən olan Kapital Bank artıq 4 ildir ki, Agile metodologiyasını tətbiq edir və bu istiqamətdə böyük uğurlar əldə edib. Kapital Bank eyni zamanda ən böyük işəgötürən şirkətlərdən biri olaraq “Great Place to Work” (“Mükəmməl iş yeri”) sertifikatına layiq görülüb. Qeyd edək ki, “Great Place to Work” beynəlxalq tədqiqat və konsaltinq şirkəti olaraq 5 qitədə, 60-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərir və şirkətlərin işçiləri tərəfindən necə qiymətləndirildiyini, sektordakı yerini, eləcə də kommunikasiya strategiyalarını ölçərək ən yüksək nəticə əldə edən şirkətlərə eyniadlı sertifikatı təqdim edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_232c9e8720aec885affbb90f1_o.jpg
При спонсорстве первого банка страны Kapital Bank 22 октября 2024 года пройдет «Agile Azerbaijan International Summit-2024» («Международный саммит Agile Азербайджан-2024»). Это одно из крупнейших мероприятий в регионе, посвященных методологиям Agile и их применению в различных сферах, включая развитие продуктов и инновационные технологии. Основными темами саммита в этом году будут «Влияние Agile на развитие и управление продуктами», а также «Искусственный интеллект (AI) и его интеграция к подходам Agile». На мероприятии также будут обсуждены многие другие важные вопросы, касающиеся методологий Agile.
Ключевые темы саммита:
• Agile в развитии продуктов — как гибкие подходы помогают создавать успешные продукты?
• Искусственный интеллект и Agile — как AI может улучшить процессы разработки и управления проектами?
• Практика управления жизненным циклом продукта с использованием методологий Agile.
• Обмен опытом с лидерами индустрии — истории успеха и практические примеры.
Кроме того, на саммите будут выступления мировых экспертов в области Agile, управления продуктами и AI, практические тренинги по ключевым темам, панельные дискуссии, а также сессии, способствующие обмену опытом и расширению профессиональных связей.
Для получения дополнительной информации: https://agileazerbaijan.com/
Один из лидеров финансового сектора Азербайджана Kapital Bank применяет методологию Agile уже 4 год и тем самым добился значительных успехов в этом направлении. Kapital Bank также является одним из крупнейших работодателей и был удостоен международного сертификата «Great Place to Work» («Отличное место для работы»). Следует отметить, что «Great Place to Work» — это международная исследовательская и консалтинговая компания, работающая на 5 континентах и более чем в 60 странах. Она оценивает, как сотрудники воспринимают свои компании, их позицию в секторе и коммуникационные стратегии, и вручает одноимённый сертификат компаниям, достигшим наивысших результатов.