https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_232c9e8720aec885affbb90f1_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın sponsorluğu ilə 22 oktyabr 2024-cü il tarixində “Agile Azerbaijan International Summit-2024” (“Agile Azərbaycan Beynəlxalq Sammiti -2024”) həyata keçiriləcək. Tədbir regionda Agile metodologiyalarına və onların müxtəlif sahələrdə, o cümlədən məhsul inkişafı və innovativ texnologiyalarda tətbiqinə həsr olunan ən böyük tədbirlərindən biridir. Sammitin builki əsas istiqamətləri “Agile-ın məhsulun inkişafı və idarə edilməsinə təsiri”, eləcə də “Süni İntellekt (AI) və onun Agile yanaşmalarına inteqrasiyası” olacaq. Eyni zamanda tədbirdə Agile metodologiyalarına aid olan bir çox vacib mövzu müzakirə ediləcək.
• Məhsul inkişafında Agile — çevik yanaşmalar uğurlu məhsulların yaradılmasına necə kömək edir?
• Süni İntellekt və Agile — AI inkişaf proseslərini və layihə idarəetməsini necə təkmilləşdirə bilər?
• Agile metodologiyalarından istifadə edərək məhsulun həyat dövrünün idarə edilməsi praktikası
• Sənaye liderlərinin təcrübə mübadiləsi — uğur hekayələri və praktiki nümunələr
Bundan əlavə sammitdə Agile, məhsul idarəetməsi və AI sahəsində dünya ekspertlərinin çıxışları, əsas mövzular üzrə praktiki təlimlər və panel müzakirələri, eləcə də təcrübə mübadiləsi və peşəkar əlaqələrin genişləndirilməsinə imkan yaradan sessiyalar həyata keçiriləcək.
Ətraflı məlumat üçün: https://agileazerbaijan.com/
Azərbaycanın maliyyə sektorunun liderlərindən olan Kapital Bank artıq 4 ildir ki, Agile metodologiyasını tətbiq edir və bu istiqamətdə böyük uğurlar əldə edib. Kapital Bank eyni zamanda ən böyük işəgötürən şirkətlərdən biri olaraq “Great Place to Work” (“Mükəmməl iş yeri”) sertifikatına layiq görülüb. Qeyd edək ki, “Great Place to Work” beynəlxalq tədqiqat və konsaltinq şirkəti olaraq 5 qitədə, 60-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərir və şirkətlərin işçiləri tərəfindən necə qiymətləndirildiyini, sektordakı yerini, eləcə də kommunikasiya strategiyalarını ölçərək ən yüksək nəticə əldə edən şirkətlərə eyniadlı sertifikatı təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_232c9e8720aec885affbb90f1_o.jpg
With the sponsorship of Kapital Bank, the country’s first bank, the “Agile Azerbaijan International Summit-2024” will take place on October 22, 2024. This event is one of the largest in the region dedicated to Agile methodologies and their application in various fields, including product development and innovative technologies. The main focuses of this year’s summit are “The impact of Agile on product development and management” and “Artificial Intelligence (AI) and its integration into Agile approaches.” Additionally, many other important topics related to Agile methodologies will be discussed, such as:
• Agile in product development — How do flexible approaches help create successful products?
• AI and Agile — How can AI improve development processes and project management?
• Practice of managing the product lifecycle using Agile methodologies
• Industry leaders’ experience sharing — Success stories and practical examples
The summit will also feature presentations by global experts in Agile, product management, and AI, as well as hands-on workshops, panel discussions on key topics, and sessions promoting experience sharing and expanding professional networks.
For more information: https://agileazerbaijan.com/
As one of the leaders in Azerbaijan’s financial sector, Kapital Bank has been applying Agile methodologies for the past four years and has achieved significant success in this direction. Kapital Bank is also one of the largest employers and has been awarded the “Great Place to Work” certificate. It should be noted that “Great Place to Work” is an international research and consulting company operating on five continents and in more than 60 countries. The company assesses how organizations are rated by their employees, their position in the sector, and communication strategies, awarding the certificate to those achieving the highest results.