https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_583352bc7ef89a72f41823e1e_o.jpg
“28 Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında “Joker: İki nəfərlik dəlilik” Amerika musiqili-psixoloji trillerinin premyeradan öncə nümayişi keçirilib.
Filmdə Joker və Harli Kvin əsas rollarını amerikalı aktyor, Oskar mükafatçısı Hoakin Feniks və müğənni Ledi Qaqa canlandırıblar. Filmdə həmçinin Zazi Bitz, Brendan Qlison, Cetrin Kiner, Ceykob Loflend və Qarri Louti də çəkilib.
Rejissor Todd Fillipsdir.
Premyera Venesiya Film Festivalında baş tutdu. Müzikl tamaşaçılar tərəfindən 11 dəqiqəlik alqışlarla qarşılanıb.
Triller haqqında qısaca: Joker-ə çevrildikdən və televiziyada canlı yayımda Mürrey Franklini öldürdükdən sonra Artur Flek Arkham psixiatriya xəstəxanasına yerləşdirilir və burada doktor Harlin Kvinzel ilə tanış olur. Onlar tezliklə bir-birlərinə dəlicəsinə aşiq olduqlarını anlayırlar.
Tədbirdə “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə və “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsinin həmtəsisçisi Adnan Əhmədzadə iştirak ediblər.
Zaur Darabzadə öz çıxışında qeyd etdi ki, “Joker 2” filmi dünya premyerasından 2 gün öncə “CineMastercard” kinoteatrında unikal ScreenX formatında təqdim olunur. Azərbaycanda ilk ScreenX texnologiyası haqqında məlumat verdi: “Həmin format- 270 dərəcə baxışa malik, filmdən həzz almağa imkan verən tamamilə yeni innovativ texnologiyadır. Kinoteatrın zalında beş proyektor və iki əlavə yan ekran var. Film boyu əsas səhnələr mərkəz ekranda nümayiş etdirilir, 50-60 dəqiqə müddətində isə yan ekranlar kadr kompozisiyasını artırır. Bu genişlənmiş məkan tamaşaçıda fərqli hisslər yaratmaqla yanaşı, filmi yaşamağa imkan verir. Bu format yalnız “28 Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında yerləşir”.
Həmçinin xüsusi nümayişdə “Mastercard” beynəlxalq ödəniş sistemin “Priceless” təcrübələr çərçivəsində dəvət olunan xüsusi qonaqlar, tanınmış insanlar, içtimai xadimlər, jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri iştirak ediblər.
Tədbirin təşkilində Brand Media Groups, “MADO” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, “Hillside” premium şərabları və Red Bull dəstək göstəriblər.
Tamaşaçıların “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsində ən çox gözlədiyi filmlərdən biri 3 dildə: rus, ingilis və türk dillərində nümayiş etdiriləcək. Həmçinin, “Joker: İki nəfərlik dəlilik” filmini ən son 4DX və ScreenX texnologiyaları ilə “CineMastercard” kinoteatrlarında izləmək olar.

"CineMastercard" hosted a pre-premiere screening of the film "Joker: Madness for Two" - VIDEO
"CineMastercard" hosted a pre-premiere screening of the film "Joker: Madness for Two" - VIDEO "CineMastercard" hosted a pre-premiere screening of the film "Joker: Madness for Two" - VIDEO
A pre-premiere screening of the American musical and psychological thriller "Joker: Madness for Two" was held in the premium cinema "CineMastercard", located in the shopping center "28 Mall".
The main roles of the Joker and Harley Quinn in the film were played by American actor, Oscar winner Joaquin Phoenix and the singer Lady Gaga. The film also starred by Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Catherine Keener, Jacob Lofland and Harry Lowty.
The director of the film is Todd Phillips.
The world premiere of the film took place in the Venice Film Festival competition. The musical received an 11-minute ovation from the audience.
Briefly about the film: Having become the Joker and killed Murray Franklin live on television, Arthur Fleck gets to the Arkham Psychiatric Hospital, where he meets Dr. Harlene Quinzel. Soon they realize that they are madly in love with each other.
The event was attended by the Chairman of the Supervisory Board of the chain of cinemas "CineMastercard" Zaur Darabzadeh and the co-founder of the chain of cinemas "CineMastercard" Adnan Ahmedzadeh.
Zaur Darabzadeh noted in his speech that the film "Joker 2" is presented in a unique ScreenX format 2 days before the world premiere. He told about the first ScreenX technology in Azerbaijan: "This is a completely new supertechnology that allows you to enjoy a movie with a viewing angle of 270 degrees. Three projectors and two additional side screens are installed in the cinema hall. The main scenes of the film are shown on the main screen, and the side scenes increase the composition of the frame. Such an extended space allows the viewer to be "inside" the film, while creating new sensations. This format is available only in the premium cinema "CineMastercard", located in the 28 Mall".
Also, special guests of the international payment system "Mastercard" within the framework of the "Priceless" program, celebrities, public figures, journalists, bloggers, entrepreneurs and owners of the big organizations were participated in the private event.
Support in the organization of the event was provided by: the restaurant "MADO", photo and video by the creative company "Light in Black", premium wines of Hillside and Red Bull.
The spectators will be able to watch the most anticipated film in the chain of the cinemas "CineMastercard" in 3 languages: Russian, English and Turkish. You can also enjoy the movie "Joker: Madness for Two" in "CineMastercard" with the latest 4DX and ScreenX technologies.