https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_201795d2347d4160b386ce8ba_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti oktyabrın 10-da Tacikistan Respublikasına işgüzar səfərə gəlib.
Düşənbə Beynəlxalq Hava Limanında Milli Məclisin sədrini Tacikistan Respublikası Ali Məclisi Nümayəndələr Palatasının sədr müavini Mavsuma Muini, Azərbaycanın Tacikistandakı səfiri Əlimirzamin Əskərov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Sahibə Qafarovanın Düşənbədə keçirilən “Tacikistan Respublikası Konstitusiyasının 30-cu ildönümü” beynəlxalq parlament konfransında çıxışı və digər tədbirlərdə iştirakı nəzərdə tutulub.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_201795d2347d4160b386ce8ba_o.jpg
Возглавляемая спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация 10 октября прибыла в Республику Таджикистан с рабочим визитом.
В международном аэропорту спикера Милли Меджлиса встречали заместитель спикера Палаты представителей Маджлиси Оли Республики Таджикистан Мавсума Муини, посол Азербайджана в Таджикистане Алимирзамин Аскеров и другие официальные лица.
В рамках визита запланировано выступление Сагибы Гафаровой на международной парламентской конференции «30-летие Конституции Республики Таджикистан» в Душанбе и её участие в других мероприятиях.