https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_c5bb1775ddf870f478ce936c9_o.jpg
2024-cü il noyabrın 1-də Azərbaycan və Braziliya QHT-ləri iqlim dəyişmələrinə qarşı mübarizə mövzusunda birgə səyləri müzakirə etmək üçün görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycan tərəfdən COP29 QHT Koalisiyasının təşəbbüskarı olan Azərbaycan Milli QHT Forumunun İdarə Heyətinin sədri Ramil İskəndərli, Forumun üzvü Urfan Sərkərov, Braziliya tərəfdən isə COP29 QHT Koalisiyasının üzvü, “Empodera Klima” təşkilatının rəhbəri Renata Kox, UNFCCC-də müşahidəçi statusa malik “İgarape” İnstitutunun nümayəndəsi Alina Lara, “Coordenação das Organizações Indígenas da Amazônia Brasileira” təşkilatının təmsilçisi Valdeniza Vasques, “CNPC do MINC” təşkilatının məsləhətçisi Alana Mançineri iştirak edib.
Görüşdə COP29 QHT Koalisiyası ilə əlaqədar Azərbaycanın unikal təcrübəsi öyrənilib, bu Koalisiyada inklüzivlik prinsipinin xüsusi əhəmiyyət daşıdığı vurğulanıb.

A meeting was held between NGOs of COP29 and COP30 host countries
A meeting was held between NGOs of COP29 and COP30 host countries A meeting was held between NGOs of COP29 and COP30 host countries
On November 1, 2024, Azerbaijani and Brazilian NGOs held a meeting to discuss joint efforts to combat climate change.
At the meeting, Ramil Iskandarli, Chairman of the Board of the Azerbaijani National NGO Forum, the initiator of the COP29 NGO Coalition, Urfan Sarkarov, a member of the Forum, and Renata Koch, a member of the COP29 NGO Coalition, head of the “Empodera Klima” organization, Alina Lara, the representative of the “Igarape” Institute, which has observer status in the UNFCCC, Valdeniza Vasques, the representative of “Coordenação das Organizações Indígenas da Amazônia Brasileira” organization  and Alana Mancineri, the consultant of “CNPC do MINC” organization participated.
At the meeting, the unique experience of Azerbaijan regarding the COP29 NGO Coalition was discussed, and the principle of inclusiveness in this Coalition was emphasized.