https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_0908419c2d27ee6284aaef676_o.jpg
Ölkənin ən sərfəli mobil operatoru “Nar” sosial məsuliyyət prinsiplərinə uyğun olaraq, COP29 ərəfəsində jurnalistlər üçün ekologiya mövzusunda təlimin keçirilməsinə dəstək olub. “Azərbaycan Jurnalistlər Şəbəkəsi” İB-nin təşkilatçılığı ilə COP29 konfransına hazırlıq məqsədilə keçirilən bu təlimdə yerli peşəkar jurnalistlər iştirak edib.
Təlimi iqlim mövzusu üzrə beynəlxalq təcrübəli ekspert və COP konfranslarının daimi iştirakçısı Tais Gadea Lara aparıb. O, iqlim mövzusunda çoxsaylı beynəlxalq tədbirlərdə iştirakı ilə əldə etdiyi bilik və təcrübəni bölüşərək jurnalistlərə ekologiya mövzusunda məlumat toplama və araşdırma üsullarını təqdim edib.
Peşəkar təlimçi media əməkdaşlarına qlobal istiləşmə, iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə istiqamətində effektiv layihələrin hazırlanması və onların büdcəsinin düzgün idarə olunmasının əhəmiyyəti barədə geniş məlumat verib. Jurnalistlər iqlim dəyişikliyi ilə bağlı mövzuların mediada işıqlandırılması üçün yeni biliklər və peşəkar yanaşmalar əldə ediblər.
“Nar” bu layihəyə dəstək verərək ekologiya mövzusu üzrə maarifləndirmə və iqlim dəyişiklikləri ilə mübarizədə medianın rolunu gücləndirməyə töhfə verir. Layihə həm də şirkətin ESG (Ətraf mühit, Sosial məsuliyyət və Korporativ idarəetmə) prinsiplərinə uyğun fəaliyyətini və COP29-un məqsədlərinə dəstəyini göstərir.

Nar, Azerbaijan’s most affordable mobile operator, supported international environmental training for journalists as part of its commitment to social responsibility principles and on the eve of COP29. Organized by the “Azerbaijan Journalists' Network”, this training brought together local professional journalists to prepare for the COP29 conference.
The training was led by Tais Gadea Lara, a climate expert with international experience and a regular participant in COP conferences. She shared her knowledge and experience gained from participating in numerous international climate events, presenting journalists with methods for collecting information and conducting research on environmental topics.
The professional trainer provided media representatives with comprehensive insights on global warming, the development of effective climate change initiatives, and the importance of proper budgeting for these projects. Journalists gained new knowledge and professional approaches for covering climate change topics in the media.
By supporting this project, Nar contributes to raising environmental awareness and strengthening the media's role in addressing climate change. The project also reflects Nar's commitment to its ESG (Environmental, Social, and Governance) principles and its support for COP29 objectives.