https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_0908419c2d27ee6284aaef676_o.jpg
Ölkənin ən sərfəli mobil operatoru “Nar” sosial məsuliyyət prinsiplərinə uyğun olaraq, COP29 ərəfəsində jurnalistlər üçün ekologiya mövzusunda təlimin keçirilməsinə dəstək olub. “Azərbaycan Jurnalistlər Şəbəkəsi” İB-nin təşkilatçılığı ilə COP29 konfransına hazırlıq məqsədilə keçirilən bu təlimdə yerli peşəkar jurnalistlər iştirak edib.
Təlimi iqlim mövzusu üzrə beynəlxalq təcrübəli ekspert və COP konfranslarının daimi iştirakçısı Tais Gadea Lara aparıb. O, iqlim mövzusunda çoxsaylı beynəlxalq tədbirlərdə iştirakı ilə əldə etdiyi bilik və təcrübəni bölüşərək jurnalistlərə ekologiya mövzusunda məlumat toplama və araşdırma üsullarını təqdim edib.
Peşəkar təlimçi media əməkdaşlarına qlobal istiləşmə, iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə istiqamətində effektiv layihələrin hazırlanması və onların büdcəsinin düzgün idarə olunmasının əhəmiyyəti barədə geniş məlumat verib. Jurnalistlər iqlim dəyişikliyi ilə bağlı mövzuların mediada işıqlandırılması üçün yeni biliklər və peşəkar yanaşmalar əldə ediblər.
“Nar” bu layihəyə dəstək verərək ekologiya mövzusu üzrə maarifləndirmə və iqlim dəyişiklikləri ilə mübarizədə medianın rolunu gücləndirməyə töhfə verir. Layihə həm də şirkətin ESG (Ətraf mühit, Sosial məsuliyyət və Korporativ idarəetmə) prinsiplərinə uyğun fəaliyyətini və COP29-un məqsədlərinə dəstəyini göstərir.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_0908419c2d27ee6284aaef676_o.jpg
Самый доступный мобильный оператор страны «Nar» поддержал международный тренинг по экологии для журналистов в рамках своих принципов социальной ответственности и в преддверии конференции COP29. Организованный Обществом «Сеть Журналистов Азербайджана», этот тренинг был направлен на подготовку местных профессиональных журналистов к конференции COP29.
Тренинг провела международный эксперт по климату с многолетним опытом и постоянный участник конференций COP Тейс Гадеа Лара. Она поделилась знаниями и опытом, накопленными на многочисленных международных экологических форумах, представив журналистам методы сбора информации и проведения исследований на экологическую тематику.
Профессиональный тренер предоставил представителям СМИ подробную информацию о глобальном потеплении, разработке эффективных проектов по борьбе с изменением климата и важности правильного управления их бюджетом. Журналисты получили новые знания и профессиональные подходы к освещению тем, связанных с изменением климата, в медиа.
Поддерживая этот проект, «Nar» вносит свой вклад в повышение экологической осведомленности и усиление роли медиа в борьбе с изменением климата. Этот проект также демонстрирует приверженность компании принципам ESG (экология, социальная ответственность и корпоративное управление) и её поддержку целей конференции COP29.