Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi ilə Tolerantlıq və Sülh naminə Beynəlxalq Parlament arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi ilə Tolerantlıq və Sülh naminə Beynəlxalq Parlament arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi ilə Tolerantlıq və Sülh naminə Beynəlxalq Parlament arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Xəbər verdiyimiz kimi, noyabrın 16-da Bakıda COP29 çərçivəsində Parlamentlərarası İttifaq və Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin birgə təşkilatçılığı ilə Parlament Görüşü keçirilib. Tədbir zamanı Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi ilə Tolerantlıq və Sülh naminə Beynəlxalq Parlament arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi Azərbaycan tərəfindən Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova, Tolerantlıq və Sülh naminə Beynəlxalq Parlament tərəfindən isə Qlobal Tolerantlıq və Sülh Şurasının sədri Əhməd Məhəmməd Əlcərvan imzalayıblar.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova sənədin əhəmiyyətini qeyd edərək vurğulayıb ki, Anlaşma Memorandumu Azərbaycan parlamenti ilə Qlobal Tolerantlıq və Sülh Şurasının parlament ölçüsü olan Sülh naminə Beynəlxalq Parlament arasında əməkdaşlığı möhkəmləndirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_0eb4c256e8325fa05c2e32fe2_o.jpg
As reported, the Parliamentary Meeting organised jointly by the Inter-Parliamentary Union and the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan began on the COP29 margins in Baku on 16 November. The Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan and the International Parliament for Tolerance and Peace signed a Memorandum of Understanding during the event.
The document was inked by Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova for the Azerbaijani side and Chairman of the Global Council for Tolerance and Peace Ahmad Muhammad Al-Jarwan.
Commenting on the significance of the document, Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova stressed that the Memorandum of Understanding was going to strengthen the co-operation between the Azerbaijani legislature and the International Parliament for Tolerance and Peace which represents the parliamentary dimension of the Global Council for Tolerance and Peace.