https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_3adbc471e55a28ab97a041b02_o.jpg
Sentyabrın 7-si saat 08:10-dan 12:40-dək Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Qarakilsə rayonunun Noravan yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərindən Ordumuzun Laçın rayonunun Əhmədli yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərini müxtəlif çaplı atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutub.
Eyni zamanda, qeyd olunan istiqamətdə bölmələrimizin təminat yollarının çəkilməsi məqsədilə yol işləri aparan mülki şirkətə məxsus texnika da atəşə məruz qalıb.
Şirkətin texnikasına zərər dəysə də, xəsarət alan olmayıb.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin növbəti təxribatlarının qarşısını almaq məqsədilə bölmələrimiz tərəfindən cavab tədbirləri görülüb.
Əməliyyat şəraiti bölmələrimizin tam nəzarəti altındadır.
Bildiririk ki, dövlət sərhədində yaradılan istənilən qarşıdurmanın nəticələrinə görə bütün məsuliyyət Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_3adbc471e55a28ab97a041b02_o.jpg
On September 7, starting from 08:10 to 12:40, the Armenian armed forces units from the positions in the direction of Noravan settlement of Garakilsa region of the Azerbaijani-Armenian state border using various caliber weapons periodically subjected to fire the Azerbaijan Army positions, stationed in the direction of Ahmadli settlement of Lachin region.
At the same time, the equipment of the civilian company carrying out road work to lay supply roads to the Azerbaijan Army Units was subjected to fire in this direction.
Although the company's equipment was damaged, there were no casualties.
The Azerbaijan Army Units took retaliatory measures to suppress another provocation of the Armenian armed forces.
The Azerbaijan Army Units control the operational situation.
We declare that the military-political leadership of Armenia bears the entire responsibility for the consequences of any confrontation on the state border.