https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_07c27075c3765cafbf505b690_o.jpg
Yelo Bank-ın dəstəyi, “Mastercard Worldwide” beynəlxalq ödəniş sisteminin təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə ikinci dəfə "Customer Tech Conference" tədbiri keçirildi. Tədbir Azərbaycanın aparıcı banklarının 70-dən çox nümayəndəsini bir araya gətirərək, maliyyə sahəsindəki ən son tendensiyaları, texnoloji irəliləyişləri və bank gələcəyini formalaşdıran innovasiyaları müzakirə etdi. Yelo Bank-ın baş ofisində keçirilən konfrans iştirakçılar üçün sürətlə inkişaf edən maliyyə ekosisteminin problemlərinin həllini araşdırmaq və fikir mübadiləsi aparmaq üçün unikal platforma rolunu oynayır. Budəfəki konfransın gündəmdə olan mövzuları 2025-ci ilin ikinci rübü üçün gözlənilən yeniliklər, kibertəhlükəsizliyin artırılmasında süni intellektin rolu və Mastercard-ın kriptovalyutalar dünyasındakı irəliləyişləri haqqında idi. Xatırladaq ki, ötən ilin may ayında ölkəmizdə ilk dəfə keçirilən "Customer Tech Conference" tədbirinə də Yelo Bank ev sahibliyi etmişdi.
Yelo Bank olaraq, maliyyə sahəsində innovasiyaların dəstəklənməsinə və beynəlxalq təcrübələrin ölkəmizə gətirilməsinə önəm veririk. Bu kimi tədbirlər yeni texnologiyaları tanımaq, trendləri izləmək və sektorun iştirakçıları arasında faydalı əlaqələr qurmaq üçün əvəzsiz imkandır. Gələcəkdə də belə təşəbbüslərə dəstək olmaqdan məmnunluq duyacağıq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_07c27075c3765cafbf505b690_o.jpg
With the support of Yelo Bank and the organization of the international payment system "Mastercard Worldwide," the "Customer Tech Conference" was held in Azerbaijan for the second time. The event gathered over 70 representatives from the country’s leading banks to discuss the latest financial trends, technological advancements, and innovations shaping the future of banking. Held at Yelo Bank's head office, the conference provided a unique platform for participants to explore solutions to the challenges of a rapidly evolving financial ecosystem and to exchange ideas.
Key topics on the agenda included innovations expected in the second quarter of 2025, the role of artificial intelligence in enhancing cybersecurity, and Mastercard's advancements in the realm of cryptocurrencies. It is worth noting that Yelo Bank also hosted the first "Customer Tech Conference" held in Azerbaijan in May last year.
At Yelo Bank, we prioritize supporting financial innovations and bringing global best practices to our country. Events like this offer invaluable opportunities to explore new technologies, stay updated on trends, and foster meaningful collaborations within the sector. We look forward to continuing our support for such initiatives in the future.