https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_07c27075c3765cafbf505b690_o.jpg
Yelo Bank-ın dəstəyi, “Mastercard Worldwide” beynəlxalq ödəniş sisteminin təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə ikinci dəfə "Customer Tech Conference" tədbiri keçirildi. Tədbir Azərbaycanın aparıcı banklarının 70-dən çox nümayəndəsini bir araya gətirərək, maliyyə sahəsindəki ən son tendensiyaları, texnoloji irəliləyişləri və bank gələcəyini formalaşdıran innovasiyaları müzakirə etdi. Yelo Bank-ın baş ofisində keçirilən konfrans iştirakçılar üçün sürətlə inkişaf edən maliyyə ekosisteminin problemlərinin həllini araşdırmaq və fikir mübadiləsi aparmaq üçün unikal platforma rolunu oynayır. Budəfəki konfransın gündəmdə olan mövzuları 2025-ci ilin ikinci rübü üçün gözlənilən yeniliklər, kibertəhlükəsizliyin artırılmasında süni intellektin rolu və Mastercard-ın kriptovalyutalar dünyasındakı irəliləyişləri haqqında idi. Xatırladaq ki, ötən ilin may ayında ölkəmizdə ilk dəfə keçirilən "Customer Tech Conference" tədbirinə də Yelo Bank ev sahibliyi etmişdi.
Yelo Bank olaraq, maliyyə sahəsində innovasiyaların dəstəklənməsinə və beynəlxalq təcrübələrin ölkəmizə gətirilməsinə önəm veririk. Bu kimi tədbirlər yeni texnologiyaları tanımaq, trendləri izləmək və sektorun iştirakçıları arasında faydalı əlaqələr qurmaq üçün əvəzsiz imkandır. Gələcəkdə də belə təşəbbüslərə dəstək olmaqdan məmnunluq duyacağıq.

Yelo Bank провел очередное мероприятие «Mastercard: Customer Tech Conference»
При поддержке Yelo Bank и международной платежной системы Mastercard Worldwide, в нашей стране во второй раз прошло мероприятие «Customer Tech Conference». На мероприятии собрались более 70 представителей ведущих банков Азербайджана, чтобы обсудить последние тенденции в области финансов,а так же технологические достижения и инновации, формирующие будущее банковской индустрии.
Конференция, прошедшая в Головном офисе Yelo Bank, стала уникальной платформой для обсуждения и обмена идеями по решению актуальных вопросов стремительно развивающейся финансовой экосистемы. Среди основных тем повестки дня были ожидаемые инновации второго квартала 2025 года, роль искусственного интеллекта в усилении кибербезопасности, а также достижения Mastercard в области криптовалют.
Стоит отметить, что в мае прошлого года Yelo Bank также провел первую в нашей стране «Customer Tech Conference».
Yelo Bank придает большое значение поддержке финансовых инноваций и внедрению международного опыта в Азербайджане. Подобные мероприятия представляют собой уникальную возможность узнать о новых технологиях, следить за актуальными трендами и укреплять профессиональные связи внутри отрасли. Мы с удовольствием продолжим поддерживать такие инициативы и в будущем.