TBMM-in sədri Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edib
TBMM-in sədri Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edib TBMM-in sədri Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edib
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Mustafa Şentop sentyabrın 13-də Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edib.
Telefon danışığı zamanı TBMM sədri sentyabrın 13-də Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın Kəlbəcər, Laçın, Daşkəsən və Zəngilan rayonları istiqamətində törətdiyi təxribatlarla maraqlanıb, qardaş ölkənin xalqımıza və dövlətimizə dəstəyini və həmrəyliyini ifadə edib. O, Ermənistanın təxribatları nəticəsində hərbi qulluqçularımızın şəhid olması ilə bağlı özünün və TBMM üzvlərinin adından Sahibə Qafarovaya və Azərbaycan xalqına başsağlığı verib.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Ermənistan tərəfindən törədilən təxribatlar haqqında həmkarına ətraflı məlumat verib. Spiker başsağlığına görə Mustafa Şentopa və TBMM üzvlərinə minnətdarlığını bildirib, xalqımızın hər zaman qardaş Türkiyənin dəstəyini hiss etdiyini qeyd edib.

Председатель ВНСТ позвонил председателю Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой
Председатель ВНСТ позвонил председателю Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой Председатель ВНСТ позвонил председателю Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой
13-го сентября председатель Великого Национального Собрания Турции Мустафа Шентоп позвонил председателю Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Сагибе Гафаровой.
Во время телефонного разговора председатель ВНСТ интересовался совершёнными 13-го сентября провокациями вооружённых сил Армении в направлении Кельбаджарского, Лачинского, Дашкесанского и Зангиланского районов Азербайджана, и засвидетельствовал поддержку братскому государству и его народу. Г-н Шентоп от своего имени и от имени депутатов ВНСТ выразил Сагибе Гафаровой и азербайджанскому народу соболезнования в связи с гибелью наших военнослужащих при отражении армянской провокации.
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова обстоятельно информировала коллегу о провокации Армении, поблагодарила Мустафу Шентопа и членов ВНСТ за соболезнования и отметила, что наш народ всегда чувствует братскую поддержку Турции.