"AzerGold" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində layihə qalibləri Aslan Həsənli və Rüfət Məmmədxanlı ilə görüşüb.
Zakir İbrahimov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə təsis edilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin innovativ yanaşma ilə intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektiv rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsinə, dəstəklənməsinə və ölkədə kadr bankının yaradılmasına əhəmiyyətli töhfə verdiyini vurğulayıb.
Z.İbrahimov tanışlıq xarakteri daşıyan görüşdə mentorluq proqramının iştirakçılarını dövlət tərəfindən yaradılmış bu şansdan düzgün istifadə edərək, yüksək rəqabət şəraitində keçən müsabiqədə qaliblər sırasında yer almaları münasibətilə təbrik edib.
Sədr qaliblərə praktiki fəaliyyətə cəlb olunmaqla mövcud potensiallarının inkişafı, peşəkarlıq vərdişləri və idarəçilik sahəsində təcrübələrinin artırılması üçün zəruri dəstək göstəriləcəyini qeyd edib, “AzerGold” QSC-nin fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Görüşdə həmçinin Mentorluq proqramı çərçivəsində görüləcək işlər, fərdi inkişaf planları müzakirə edilib.
“Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri isə öz çıxışlarında yaradılan imkan və səmimi görüşə görə təşəkkürlərini bildirib, həyata keçiriləcək proqramın onların fərdi inkişafına mühüm töhfə verəcəyinə inandıqlarını vurğulayıblar.

Председатель правления Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) “AzerGold” Закир Ибрагимов встретился с победителями 4-го конкурса “Yüksəliş” Асланом Гасанлы и Руфатом Мамедханлы в рамках программы наставничества проекта.
Закир Ибрагимов подчеркнул, что конкурс “Yüksəliş”, учрежденный Распоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева, внес значительный вклад в выявление и поддержку перспективных лидеров, обладающих высоким интеллектуальным уровнем и управленческими качествами посредством инновационного подхода, а также в создание кадрового банка в стране.
В ходе ознакомительной встречи З.Ибрагимов поздравил участников программы наставничества с тем, что они воспользовались предоставленной государством возможностью и вошли в число победителей высококонкурентного конкурса.
Председатель отметил, что победителям будет оказана необходимая поддержка для развития их существующего потенциала, повышения профессиональных навыков и управленческого опыта путем привлечения их к практической деятельности, и предоставил подробную информацию о деятельности ЗАО “AzerGold”.
На встрече также обсуждалась работа, которую предстоит проделать в рамках программы наставничества и планов личного развития.
Победители конкурса “Yüksəliş” в своих выступлениях выразили благодарность за предоставленную возможность и искреннюю встречу, подчеркнув свою веру в то, что реализуемая программа внесет значительный вклад в их личностное развитие.