https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_37f1e49ba7abd923573bff5b3_o.jpg
Kapital Bank-ın İnnovasiya Proqramının rəhbəri Taryel Ağazadə “İdeyadan biznesə” (I2B) layihəsi çərçivəsində keçirilən dəyirmi masada iştirak edib. Tədbir Dövlət Vergi Xidmətinin Şamaxı rayonunda yerləşən Təlim-Tədris Mərkəzində innovasiya sahəsində fəaliyyət göstərən dövlət və özəl sektor nümayəndələrinin iştirakı ilə “Milli innovasiya ekosisteminin regional klasterlərinin formalaşması” mövzusunda keçirilib.
Tədbirin əsas məqsədi ekosistem oyunçuları arasında əməkdaşlığın və müzakirələrin təşviqi, baş verən proses və fəaliyyətlər haqqında məlumatlılığın artırılması, eləcə də xüsusilə regionlarda genişmiqyaslı əməkdaşlıq platformasının formalaşdırılmasına diqqət çəkməkdən ibarət olub.
İştirakçılar tərəfindən ölkəmizdə innovasiya ekosistemindəki çətinliklər, beynəlxalq reytinqlərdə ölkəmizin mövqeyinin yaxşılaşdırılması, innovasiya sahəsində qanunvericilik bazasının formalaşdırılması və innovasiya maliyyələşməsi barədə müzakirələr edilib, tərəfləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Bundan başqa iştirakçılar bu sahənin inkişafı üçün əhəmiyyət daşıyan 13 istiqamət üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd edək ki, layihə Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM), “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi (RİİB) və Azərbaycan Gənclər Fondunun (AzGF) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi — 110 filialı və 24 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/tkstcrd.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_37f1e49ba7abd923573bff5b3_o.jpg
Руководитель инновационной программы Kapital Bank Тариэль Агазаде принял участие в круглом столе в рамках проекта «От идеи к бизнесу» (I2B). Мероприятие на тему «Формирование региональных кластеров национальной инновационной экосистемы» прошло с участием представителей государственного и частного секторов, работающих в сфере инноваций, в учебно-подготовительном центре Государственной налоговой службы, расположенном в Шамахинском районе.
Основной целью мероприятия было содействие сотрудничеству и диалогу между игроками экосистемы, повышение осведомленности о происходящих процессах и мероприятиях, а также привлечение внимания к формированию масштабной платформы сотрудничества, особенно в регионах.
Участники мероприятия обсудили проблемы в инновационной экосистеме Азербайджана, возможности улучшения позиций нашей страны в международных рейтингах, формирование законодательной базы в сфере инноваций и механизмы финансирования. Участники обменялись мнениями по 13 важным для развития этой сферы направлениям.
Отметим, что организаторами проекта выступили Центр анализа и координации IV промышленной революции, общественное объединение «Региональное развитие» и Фонд молодежи Азербайджана.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PAŞA Holding и оказывает услуги населению в 110 филиалах и 24 отделениях, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для подачи онлайн-заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/krdt, для заявки на карту рассрочки Birbank: https://kbl.az/tkstcrd.