https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_3f61143e3fd563e61f5776588_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL 2025-ci ilin birinci rübü üzrə fəaliyyətinin yekunlarını elan edib. Aviaşirkət sərnişin axınının yüksək olduğu ilk üç ay ərzində fasiləsiz və rahat sərnişin daşınması fəaliyyətini yüksək səviyyədə təmin edib.
Bu ilin ilk üç ayında 89% uçuşların vaxtında yerinə yetirilməsi göstəricisi ilə 48 istiqamət üzrə 3 718 reys yerinə yetirilib. 2024-cü ilin birinci rübü ilə müqayisədə punktuallıq göstəricisi üzrə 1%, reyslərin sayı üzrə isə 4% artım müşahidə olunub. Qeyd edək ki, 2025-ci ilin mart ayında punktuallıq göstəricisi 93%-ə çatmışdır.
Sözügedən dövr ərzində 865 000 sərnişin daşınıb. Ötən ilin birinci rübündə bu göstərici 811 000 nəfər olub ki, bu da sərnişin sayında 7% artım deməkdir.
Sərnişin axınında ən pik göstərici 12 350 nəfər olmaqla 2025-ci il 12 yanvar tarixində qeydə alınıb. Ötən ilin yanvarın 7-də qeydə alınan ən yüksək sərnişin axını isə 11 200 nəfər olub.
AZAL marşrut şəbəkəsini genişləndirmək, xidmət səviyyəsini təkmilləşdirmək, ən yüksək təhlükəsizlik və rahatlıq standartlarını təmin etmək istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_3f61143e3fd563e61f5776588_o.jpg
Azerbaijan’s national air carrier, AZAL, has announced the results of its operations for the first quarter of 2025. During the first three months, characterized by high passenger traffic, the airline ensured uninterrupted and comfortable passenger transportation at a high level.
In the first quarter of this year, 3,718 flights were operated across 48 destinations, achieving an 89% on-time performance rate. Compared to the first quarter of 2024, the punctuality rate improved by 1%, while the number of flights increased by 4%. It should be noted that in March 2025, the punctuality rate reached 93%.
During this period, 865,000 passengers were transported. In the first quarter of 2024, this figure was 811,000, reflecting a 7% increase in passenger numbers.
The peak passenger traffic was recorded on January 12, 2025, with 12,350 passengers. The highest passenger flow in the previous year, recorded on January 7, 2024, was 11,200 passengers.
AZAL continues its efforts to expand its route network, enhance service quality, and maintain the highest standards of safety and comfort.