https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_07b53799352b058e852139708_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti aprelin 4-də Özbəkistan Respublikasına işgüzar səfərə gəlib.
İslam Kərimov adına Daşkənd Beynəlxalq Hava Limanında Milli Məclisin spikerini Özbəkistan Respublikası Ali Məclisi Senatı sədrinin birinci müavini Sadıq Safayev, Azərbaycanın Özbəkistandakı səfiri Hüseyn Quliyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin sədri Sahibə Qafarova PAİ-nın 150-ci Assambleyasında, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin 4-cü Konfransında və APA-nın Koordinasiya iclasında iştirak edəcək.
Azərbaycan parlamenti spikerinin Parlamentlərarası İttifaqın 150-ci Assambleyasında çıxışı, iştirakçı ölkələrin parlament sədrləri, nümayəndə heyətlərinin və beynəlxalq təşkilatların rəhbərləri, həmçinin Özbəkistanın dövlət rəsmiləri ilə görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_07b53799352b058e852139708_o.jpg
Парламентская делегация во главе со спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой 4-го апреля прибыла в Республику Узбекистан с рабочим визитом.
В международном аэропорту Ташкента им. Ислама Каримова спикера Милли Меджлиса встречали первый заместитель спикера Олий Маджлиса Республики Узбекистан Садиг Сафаев, посол Азербайджана в Узбекистане Гусейн Гулиев и другие официальные лица.
В рамках поездки спикер Милли Меджлиса Азербайджанской Республики, председатель Парламентской сети Движения Неприсоединения Сагиба Гафарова примет участие в 150-й Ассамблее МПС, 4-й Конференции Парламентской сети Движения Неприсоединения и Координационном заседании АПА.
Предусмотрены выступление спикера азербайджанского парламента на 150-й Ассамблее МПС, а также встречи с главами парламентов государств-участников, руководителями делегаций и международных организаций и с государственными официальными лицами Узбекистана.