https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_cf5d9568c436ed1a2126bdd47_o.jpg
9 aprel, 2025-ci il tarixində JW Marriott Absheron otelində baş tutan mətbuat konfransında Nine Senses Fest 2025 – İkinci Beynəlxalq Ruhani və Bədən Praktikaları Festivalının proqramı və məqsədləri ictimaiyyətə təqdim olundu. Festival Azerbaijan New Skill Academy - ANSA kimi tərəfdaşlarla birlikdə təşkil olunub.
Festival Bakıda, 2–4 may 2025-ci il tarixlərində, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Nine Senses Art Center-in qurucusu və Azərbaycan Yoqa Federasiyasının prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü və dəstəyi ilə keçirilir. Bu ilki festival "Ənənədən Gerçəyə" şüarı ilə devizi ilə fərqli mədəniyyətləri və praktikaları bir araya gətirir.
Festivalın baş sponsoru artıq ikinci ildir ki, Azərsun Holdinqdir.
Üç gün ərzində iştirakçıları yoqa və meditasiya təcrübələri, şərq və slavyan təbabəti, sufi fəlsəfəsi, art-terapiya, sufi və səs performansları, konsertlər, ekstatik rəqs, neyroqrafika, qadın balans təcrübələri və digər praktik sessiyalarla tanış ola biləcəklər.
Festivalın dəvət olunmuş əsas iştirakçıları:
Perukua – Ana Torpağın səsi, müqəddəs səsləri və qadın enerjisini birləşdirən sənətçi
Lev İvanov – şəfaçı, döyüş sənətləri ustası, “Özünü tanı” metodikasının müəllifi
Gojun Xuan – ənənəvi Çin təbabətinin 7-ci nəsil nümayəndəsi, cən-cyu ustası
İqor Pankov – antropoloq, tarix elmləri namizədi, sufi irsinin tədqiqatçısı
Sudhakar Dass – Vedanta Academy India nümayəndəsi, spiker
Festivalın missiyası - İnsanın ruhani və fiziki potensialının harmonik inkişafını təşviq etmək, qədim və müasir biliklər arasında körpü yaratmaq. Festivalın əsas məqsədi isə fərqli mədəni bilikləri yerli ənənələrlə birləşdirərək müəllimlər arasında təcrübə mübadiləsinə şərait yaratmaqdır.
Nine Senses Fest 2025 çərçivəsində, Azərbaycan Tekstil Assosiasiyasının dəstəyi ilə “Made in Azerbaijan” brendli məhsulların təqdim olunacağı bir yarmarka təşkil olunacaq. Bu yarmarka Shoppingaz.az onlayn alış-veriş platforması tərəfindən təşkil olunur və 200-dən artıq yerli brendi özündə birləşdirir. Yarmarka yerli brendlər üçün tanıtım və iştirakçılarla birbaşa əlaqə yaratmaq baxımından əla fürsət olacaq.
Təşkilatçılar “Made in Azerbaijan” brendini təmsil edən istehsalçıları yarmarkada iştirak etməyə dəvət edirlər. Yarmarkada iştirak üçün office@shoppingaz.az elektron poçt ünvanı və ya +994 10 252 46 00 telefon nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.
Bu unikal festivalın biletləri artıq satışdadır. Biletləri bu keçiddən əldə edə bilərsiniz: https://ninesenses.az/nsf25
Tədbir haqqında ətraflı məlumat və tam proqramla festivalın rəsmi səhifəsində tanış ola bilərsiniz: https://ninesenses.az/

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_cf5d9568c436ed1a2126bdd47_o.jpg
9 апреля 2025 года в арт-центре Nine Senses, расположенном в отеле JW Marriott Absheron, состоялась пресс-конференция, на которой широкой общественности была представлена программа и цели Nine Senses Fest 2025 – Второго Международного фестиваля духовных и телесных практик. Фестиваль организован совместно с партнерами, Azerabaijan New Skill Academy - ANSA.
Фестиваль пройдёт в Баку с 2 по 4 мая при поддержке Вице-президента Фонда Гейдара Алиева, основательницы арт-центра Nine Senses и президента Федерации йоги Азербайджана Лейлы Алиевой. В этом году фестиваль проходит под слоганом «От традиции к реализации», объединяя различные культуры и практики.
Уже второй год генеральным спонсором фестиваля выступает компания AZERSUN
В течение трёх дней участников ждут: практики йоги и медитации, восточная и славянская медицина, суфийская философия, арт-терапия, суфийские и звуковые перформансы, концерты, ecstatic dance, нейрографика и женские практики баланса.
Приглашенные хедлайнеры фестиваля:
Перукуа — “голос матери-Земли”, соединяющая сакральное звучание и женскую силу
Лев Иванов — целитель, мастер боевых искусств и автор методики «ПОЗНАЙ СЕБЯ».
Годжун Хуан — доктор традиционной китайской медицины в 7-м поколении, мастер Чжэнь-цзю
Игорь Панков — антрополог, кандидат исторических наук, исследователь суфизма.
Судхакар Дасс — представитель Vedanta Academy India, спикер.
Миссия фестиваля — гармоничное развитие духовного и физического потенциала человека, а также создание моста между современными и древними знаниями. Задачей фестиваля является объединение межкультурных знаний с местными традициями, обмен опытом между учителями.
В рамках Nine Senses Fest 2025, при поддержке Азербайджанской Текстильной Ассоциации, также будет организована ярмарка, на которой представят продукцию с брендом «Made in Azerbaijan». Ярмарку организует онлайн-шоппинг платформа Shoppingaz.az, объединяющая в себе более 200 брендов . Ярмарка станет прекрасной возможностью для продвижения местных брендов и установления прямого контакта с участниками.
Организаторы приглашают производителей, представляющих бренд «Made in Azerbaijan», принять участие в ярмарке. Для участия необходимо связаться по электронной почте office@shoppingaz.az или по телефону +994 10 252 46 00.
Билеты на этот уникальный фестиваль уже поступили в продажу. Приобрести билеты можно ЗДЕСЬ.
Подробную информацию и полную программу мероприятия можно найти на официальной странице фестиваля: https://ninesenses.az/