https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_eec559188bbeb421fdf514292_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti MDB Parlamentlərarası Assambleyasının (MDB PA) Şura, 58-ci plenar və 1941–1945-ci illərdə faşizm üzərində Qələbənin 80 illiyinə həsr olunmuş təntənəli iclaslarında iştirak etmək üçün Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
“Pulkovo” hava limanında spiker Sahibə Qafarovanı Sankt-Peterburq Qanunvericilik Məclisinin sədr müavini Nikolay Bondarenko, deputat Andrey Ələsgərov, Sankt-Peterburq hökumətinin Xarici əlaqələr komitəsinin sədri Yevgeni Qriqoryev, MDB PA Şurasının baş katibi Dmitri Kobitski, Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Rəhman Mustafayev, Milli Məclisin MDB PA-dakı daimi nümayəndəsi Aydın Cəfərov, Azərbaycanın Sankt-Peterburq şəhərindəki baş konsulu vəzifəsini icra edən Anar Yusifzadə və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın MDB PA-nın Şura və plenar iclaslarında çıxışı, tədbirdə iştirak edən parlament nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_eec559188bbeb421fdf514292_o.jpg
A parliamentary delegation led by Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in St Petersburg in Russian Federation for a working visit to participate in the meeting of the Council of the CIS Interparliamentary Assembly (CIS IPA), the 58th Plenary Session of the CIS IPA and ceremonial gatherings set to mark the 80th anniversary of the Victory over fascism in the 1941–1945 war.
At Pulkovo Airport, Speaker Sahiba Gafarova was welcomed by Deputy Speaker of the St Petersburg Legislative Assembly Nikolai Bondarenko, MP Andrey Alasgarov, Chair of the Committee for External Relations of the St Petersburg Government Yevgheniy Grigoryev, Secretary General of the CIS IPA Council Dmitry Kobitsky, Azerbaijan’s Ambassador to Russia Rahman Mustafayev, Azerbaijan’s Permanent Representative to the CIS IPA Aydin Jafarov, Acting Consul General of Azerbaijan in St Petersburg Anar Yusifzade and other officials.
During the visit, Speaker Sahiba Gafarova is scheduled to address both the Council and the Plenary Session of the CIS IPA, and to hold a series of meetings with heads of parliamentary delegations participating in the event.