https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e6a783f1ee123faf7ed109e99_o.jpg
Müdafiə nazirinin müavini - Maddi-Texniki Təminat Baş İdarəsinin rəisi general-leytenant Nizam Osmanov ölkəmizdə səfərdə olan Özbəkistan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin maddi-texniki təminat üzrə nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
General-leytenant N.Osmanov qonaqları salamlayaraq Azərbaycan ilə Özbəkistan arasında hərbi sahədə əməkdaşlığın dostluq və qardaşlıq münasibətləri üzərində qurulduğunu, bu əlaqələrin daim inkişaf etdiyini xüsusi vurğulayıb.
Ölkəmizə səfərdən məmnunluğunu ifadə edən qonaqlar Azərbaycan-Özbəkistan münasibətlərinin möhkəmlənməsində bu cür görüşlərin və qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsinin zəruriliyini bildirib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında maddi-texniki təminat sahəsində əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, maraq doğuran məsələlər müzakirə olunub.
Sonda nümayəndə heyəti Müdafiə Nazirliyinin Mərkəzi Əşya Bazası və Mərkəzi Ərzaq Anbarı, eləcə də tank təmiri zavodunu ziyarət edərək burada görülən işlərlə tanış olublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e6a783f1ee123faf7ed109e99_o.jpg
Заместитель министра обороны - начальник Главного управления материально-технического обеспечения генерал-лейтенант Низам Османов встретился с находящейся с визитом в нашей стране делегацией по материально-техническому обеспечению Министерства обороны Республики Узбекистан.
Поприветствовав гостей, генерал-лейтенант Н.Османов особо отметил, что военное сотрудничество между Азербайджаном и Узбекистаном, скрепленное узами дружественных и братских отношений, постоянно развивается.
Выразив удовлетворение визитом в нашу страну, гости подчеркнули важность подобных встреч и расширения взаимодействия в укреплении азербайджано-узбекских отношений.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах развития двустороннего сотрудничества в сфере материально-технического обеспечения, были обсуждены интересующие вопросы.
В заключение узбекская делегация посетила Центральную вещевую базу и Центральный продовольственный склад Министерства обороны, а также танкоремонтный завод, и ознакомилась с проводимой здесь работой.