https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e6a783f1ee123faf7ed109e99_o.jpg
Müdafiə nazirinin müavini - Maddi-Texniki Təminat Baş İdarəsinin rəisi general-leytenant Nizam Osmanov ölkəmizdə səfərdə olan Özbəkistan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin maddi-texniki təminat üzrə nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
General-leytenant N.Osmanov qonaqları salamlayaraq Azərbaycan ilə Özbəkistan arasında hərbi sahədə əməkdaşlığın dostluq və qardaşlıq münasibətləri üzərində qurulduğunu, bu əlaqələrin daim inkişaf etdiyini xüsusi vurğulayıb.
Ölkəmizə səfərdən məmnunluğunu ifadə edən qonaqlar Azərbaycan-Özbəkistan münasibətlərinin möhkəmlənməsində bu cür görüşlərin və qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsinin zəruriliyini bildirib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında maddi-texniki təminat sahəsində əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, maraq doğuran məsələlər müzakirə olunub.
Sonda nümayəndə heyəti Müdafiə Nazirliyinin Mərkəzi Əşya Bazası və Mərkəzi Ərzaq Anbarı, eləcə də tank təmiri zavodunu ziyarət edərək burada görülən işlərlə tanış olublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_e6a783f1ee123faf7ed109e99_o.jpg
The Deputy Minister of Defense - Chief of the Main Department of Logistics Lieutenant General Nizam Osmanov met with the Uzbek Defense Ministry’s delegation on logistics. The delegation is on a visit to Azerbaijan.
Welcoming the guests, Lieutenant General N. Osmanov stressed that military cooperation between Azerbaijan and Uzbekistan is built on friendly and fraternal relations adding that these ties are constantly developing.
Expressing satisfaction with the visit to Azerbaijan, the guests noted the necessity of holding such meetings and expanding cooperation in strengthening Azerbaijani-Uzbek relations.
An exchange of views on the prospects for the development of cooperation in the field of logistics between the countries was held, and issues of interest were discussed at the meeting.
In the end, the Uzbek delegation visited the Central clothing base and the Central food supply depot of the Defense Ministry, as well as the tank repair factory, and got acquainted with the work being done here.