https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_3c2bf481d566623b15b988706_o.jpg
Cari ilin hazırlıq planına uyğun olaraq, Azərbaycan Ordusunun "Qaraheybət" Təlim Mərkəzində hərbi qulluqçular arasında məsafəli qaçış üzrə "Hərbiləşdirilmiş kros birinciliyi" keçirilib.
Tədbir Ümummilli Lider Heydər Əliyevin və şəhidlərin xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlanıb. Daha sonra şəxsi heyətə yarışın şərtləri izah olunub.
Plana əsasən, yarış çərçivəsində 3000 metrlik məsafədə qaçış, atıcı silahdan atəş və qumbaraatma üzrə fəaliyyətlər icra edilib.
Hərbi qulluqçuların döyüş hazırlığı səviyyəsinin artırılması məqsədi daşıyan bu tədbirdə iştirakçılar yüksək peşəkarlıq nümayiş etdirərək qarşıya qoyulan tapşırıqları uğurla yerinə yetiriblər.
Yarışın yekununda fərqlənən hərbi qulluqçular və komandalar kubok, fəxri fərman və diplomlarla mükafatlandırılıblar.

In accordance with the training plan for 2025, paramilitary cross championship in long-distance running was held among servicemen at the Garaheybat Training Center of the Azerbaijan Army.
The championship commenced with commemorating the memory of the National Leader Heydar Aliyev and Shehids. Afterward, the conditions and rules of the competition were explained to the personnel.
According to the plan, competitions included 3000-meter running, small arms and grenade launcher firing.
During the competition, focused on increasing servicemen’s combat training level, the participants demonstrated high professionalism and successfully completed the assigned tasks.
At the end of the competition, distinguished servicemen and teams were awarded cups, honorary certificates and diplomas.