https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_0580d553d2216a36c56364ca9_o.jpg
Qarşıdan Bakıda yayın ən maraqlı musiqi hadisələrindən biri - Bakı Piano Festivalı gəlir. İyunun 14-dən 28-dək Bakı Piano Festivalı musiqisevərlərə dünyanın virtuozlarının ifasında müxtəlif janrlarda musiqilər təqdim edəcək. Festivalda Avstriya, Braziliya, Gürcüstan, Hollandiya, Türkiyə, Fransa və digər ölkələrin tanınmış musiqiçiləri konsert proqramı ilə çıxış edəcəklər.
İki həftə ərzində paytaxt sakinləri və qonaqları hər zövqə uyğun geniş konsert proqramı sevindirəcək. Bakı Piano Festivalı 2025 öz tamaşaçılarına təkcə musiqi deyil, həm də incəsənət tədbirləri, teatr tamaşası və ədəbi müsabiqə təqdim edir. Festivalın xüsusi qüruru “We are the future” adlı gənc istedadların konsertidir, səhnənin gələcək flaqmanları.
Bakı Piano Festivalı təkcə virtuoz musiqiçilərin məharəti deyil, həm də musiqinin ifaçılardan tutmuş tamaşaçılara qədər hər kəsi ittiham etdiyi festivalın ab-havasıdır. Hər bir iştirakçı burada öz sevimlisini tapa bilər: ən tələbkar qulağın dadı üçün Braziliya ritmlərindən tanqoya qədər geniş seçim var. May piano inspire you!

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_0580d553d2216a36c56364ca9_o.jpg
Впереди одно из самых ярких музыкальных событий лета в Баку - Baku Piano Festival. С 14 по 28 июня Baku Piano Festival в распоряжении меломанов музыка разных жанров в исполнении виртуозов с разных стран мира. На фестивале дадут концерты известные музыканты из Австрии, Бразилии, Грузии, Нидерландов, Турции, Франции и других стран.
В течение двух недель жителей и гостей столицы будет радовать большая концертная программа на любой вкус. Baku Piano Festival 2025 предлагает своим зрителям не только музыку, но и арт-мероприятия, театральную постановку и литературный конкурс. Особая гордость фестиваля — концерт молодых талантов “We are the future”, будущие флагманы сцены.
Baku Piano Festival — это не только мастерство исполнения музыкантов-виртуозов, это сама атмосфера фестиваля, где музыка заряжает всех: от исполнителей до зрителей. Каждый участник может найти здесь свое любимое: на вкус самого притязательного уха широкий выбор от бразильских ритмов до танго. May piano inspire you!