https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_822004b8b126b747bd6448d52_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “Azərbaycan Hava Yolları” beynəlxalq səviyyədə növbəti dəfə yüksək qiymətləndirilib. Milli aviadaşıyıcı Böyük Britaniyanın nüfuzlu “Skytrax” təşkilatının keçirdiyi “World Airline Awards 2025” mükafatı çərçivəsində “Mərkəzi Asiya və MDB üzrə ən yaxşı regional aviaşirkət” nominasiyasının qalibi elan olunub.
Mükafatlandırma mərasimi 17 iyun 2025-ci il tarixində Parisdə keçirilən beynəlxalq “Paris Air Show” aviasalonu çərçivəsində baş tutub. Tədbirdə dünyanın aparıcı aviaşirkətlərinin rəhbərləri və aviasiya sənayesinin yüksək vəzifəli nümayəndələri iştirak ediblər.
“Skytrax” kimi beynəlxalq nüfuza malik təşkilat tərəfindən yenidən təltif olunmaq bizim üçün böyük qürur və məsuliyyətdir. Bu uğur AZAL-ın regionda etibarlı aviaşirkət kimi mövqeyini daha da möhkəmləndirdiyini və beynəlxalq səviyyədə tanındığını bir daha təsdiqləyir. Biz sərnişinlərimizə təhlükəsiz, yüksək keyfiyyətli və innovativ xidmətlər təqdim etmək öhdəliyimizi daim qoruyub saxlayırıq,” – deyə “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin prezidenti Samir Rzayev bildirib.
1999-cu ildə təsis olunan “Skytrax” mükafatı sərnişinlər arasında keçirilən genişmiqyaslı beynəlxalq sorğular əsasında təqdim olunur. Təşkilatın “World Airline and Airport Star Rating” proqramı çərçivəsində aviaşirkətlər və hava limanları xidmət və məhsul keyfiyyətinə görə qiymətləndirilir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Hava Yolları “Skytrax”ın “4 Ulduz” reytinqinə malikdir. Bu status aviaşirkətin həm uçuş zamanı, həm də yerüstü xidmətlər üzrə göstərdiyi xidmət keyfiyyətinin müstəqil audit nəticələrinə əsasən formalaşır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_822004b8b126b747bd6448d52_o.jpg
Azerbaijan Airlines, являющаяся частью AZCON Holding, вновь получила высокую международную оценку. Национальный авиаперевозчик Азербайджана признан победителем в номинации «Лучшая региональная авиакомпания Центральной Азии и СНГ» по версии авторитетной британской организации Skytrax в рамках премии «World Airline Awards 2025».
Церемония награждения состоялась 17 июня 2025 года в Париже в рамках международного авиасалона Paris Air Show. В мероприятии приняли участие руководители ведущих авиакомпаний мира и высокопоставленные представители авиационной отрасли.
«Быть вновь удостоенными признания от международно уважаемой организации, такой как Skytrax, для нас — большая гордость и в то же время высокая ответственность. Эта награда еще раз подтверждает укрепляющуюся позицию AZAL как надежного авиаперевозчика в регионе и его международное признание. Мы неизменно остаемся верны своему обязательству предоставлять пассажирам безопасные, качественные и инновационные услуги», — сказал президент ЗАО Azerbaijan Airlines Самир Рзаев.
Премия Skytrax, учрежденная в 1999 году, присуждается на основании масштабных международных опросов среди пассажиров. В рамках программы «World Airline and Airport Star Rating» организация оценивает качество продуктов и услуг, предоставляемых авиакомпаниями и аэропортами.
Отметим, что авиакомпания AZAL также имеет рейтинг «4 звезды» от Skytrax. Этот статус присваивается на основе независимого аудита качества как бортового, так и наземного сервиса.