https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_822004b8b126b747bd6448d52_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “Azərbaycan Hava Yolları” beynəlxalq səviyyədə növbəti dəfə yüksək qiymətləndirilib. Milli aviadaşıyıcı Böyük Britaniyanın nüfuzlu “Skytrax” təşkilatının keçirdiyi “World Airline Awards 2025” mükafatı çərçivəsində “Mərkəzi Asiya və MDB üzrə ən yaxşı regional aviaşirkət” nominasiyasının qalibi elan olunub.
Mükafatlandırma mərasimi 17 iyun 2025-ci il tarixində Parisdə keçirilən beynəlxalq “Paris Air Show” aviasalonu çərçivəsində baş tutub. Tədbirdə dünyanın aparıcı aviaşirkətlərinin rəhbərləri və aviasiya sənayesinin yüksək vəzifəli nümayəndələri iştirak ediblər.
“Skytrax” kimi beynəlxalq nüfuza malik təşkilat tərəfindən yenidən təltif olunmaq bizim üçün böyük qürur və məsuliyyətdir. Bu uğur AZAL-ın regionda etibarlı aviaşirkət kimi mövqeyini daha da möhkəmləndirdiyini və beynəlxalq səviyyədə tanındığını bir daha təsdiqləyir. Biz sərnişinlərimizə təhlükəsiz, yüksək keyfiyyətli və innovativ xidmətlər təqdim etmək öhdəliyimizi daim qoruyub saxlayırıq,” – deyə “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin prezidenti Samir Rzayev bildirib.
1999-cu ildə təsis olunan “Skytrax” mükafatı sərnişinlər arasında keçirilən genişmiqyaslı beynəlxalq sorğular əsasında təqdim olunur. Təşkilatın “World Airline and Airport Star Rating” proqramı çərçivəsində aviaşirkətlər və hava limanları xidmət və məhsul keyfiyyətinə görə qiymətləndirilir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Hava Yolları “Skytrax”ın “4 Ulduz” reytinqinə malikdir. Bu status aviaşirkətin həm uçuş zamanı, həm də yerüstü xidmətlər üzrə göstərdiyi xidmət keyfiyyətinin müstəqil audit nəticələrinə əsasən formalaşır.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_822004b8b126b747bd6448d52_o.jpg
Azerbaijan Airlines, a part of AZCON Holding, has been recognized internationally once again. The national air carrier was named Best Regional Airline in Central Asia and CIS at the World Airline Awards 2025, organized by the renowned UK-based Skytrax.
The award ceremony was held on June 17, 2025, during the Paris Air Show, with the participation of leading airline executives and high-profile representatives from the aviation industry.
“It is a great honor and responsibility for us to be recognized once again by a renowned international agency like Skytrax. This award further strengthens AZAL’s position as a reliable regional airline and confirms its growing international reputation. We remain committed to providing our passengers with a safe, high-quality, and innovative travel experience,” said Samir Rzayev, President of Azerbaijan Airlines CJSC.
Established in 1999, Skytrax World Airline Awards are presented based on extensive international surveys of passengers. The organization’s World Airline and Airport Star Rating program assesses the service and product quality of both carriers and airports.
Azerbaijan Airlines holds a Skytrax 4-Star Rating — a reflection of the high standard of service delivery both in flight and on the ground, following independent audits by Skytrax.