Gömrük Komitəsinin Tibb Xidmətinin Əməkdaşları Fəxri Xiyabanı ziyarət edib
Gömrük Komitəsinin Tibb Xidmətinin Əməkdaşları Fəxri Xiyabanı ziyarət edib Gömrük Komitəsinin Tibb Xidmətinin Əməkdaşları Fəxri Xiyabanı ziyarət edib
17 iyun 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin rəisi, t.ü.f.d., Əməkdar həkim Ceyhun Məmmədov, rəis müavinləri  t.ü.f.d. İsmayıl Əfəndiyev, Şahlar Mirqasım, Mərkəzi Gömrük Hospitalının rəisi – Baş həkim Bəxtiyar Musayev və əməkdaşlar Tibb İşçilərinin Peşə Bayramı Günü Fəxri Xiyabana gələrək, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib, dahi şəxsiyyətin məzarı önünə tər çiçəklər düzüb və Ulu Öndərin xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Sonra Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin nümayəndə heyəti Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın xatirəsini ehtiramla anaraq məzarı üzərinə gül dəstələri qoyub. Görkəmli dövlət xadimi Əziz Əliyevin və tanınmış həkim-alim Tamerlan Əliyevin də məzarları üzərinə gül dəstələri düzüblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_865a9c403f41e94efcd579cd6_o.jpg
17 июня 2025 года, в День профессионального праздника медицинских работников, начальник Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики, к.м.н., заслуженный врач Джейхун Мамедов, заместители начальника – к.м.н. Исмаил Эфендиев, Шахлар Миргасым, начальник Центрального Таможенного Госпиталя Бахтияр Мусаев и сотрудники посетили на Аллее почетного захоронения могилу Общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева, возложили цветы к могиле великой личности и с уважением почтили его память.
Затем делегация с уважением почтила память и возложила цветы к могиле спутницы жизни Великого лидера, выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой. Также были возложены цветы на могилы выдающегося государственного деятеля Азиза Алиева и известного врача, ученого Тамерлана Алиева.