https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_dddf426164f3ba11a33a29a2e_o.jpg
Gənclərin təhsilini və karyera yolunu daim dəstəkləyən Yelo Bank bu il də ənənəsini davam etdirərək “Summer Challenge” yay təcrübə proqramını uğurla start verdi.
Artıq 5-ci dəfədir keçirilən və hər il böyük maraqla qarşılanan proqram üçün 600-dən çox namizəd qeydiyyatdan keçmişdi. Onlar arasından 55 nəfər istedadlı gənc seçilərək Yelo Bank-ın Baş ofisi və filiallarında təcrübə keçmək imkanı qazandılar.
Təcrübəçilərlə Yelo Bank-ın baş ofisində ilk tanışlıq görüşü keçirildi. Görüşdə çıxış edən İdarə Heyətinin sədri Anar Həsənov gəncləri səmimi salamlayaraq, onlara uğurlar arzuladı. O öz çıxışında iştirakçılara tövsiyələr verərək, proqram müddətində fürsətləri dəyərləndirib, həm biliklərini artırmağı, həm də özlərini ifadə etməyi tövsiyə etdi.
Təcrübəçilər öz maraq və bacarıqlarına uyğun olaraq Alternativ kanallarla satış, Mikro biznes müştərilərlə iş, Bank sistemləri departamenti, CVM və BI, Proqramlaşdırma və analitika mərkəzi, Hüquq departamenti, Brendin idarəedilməsi, İnsan Kapitalının idarəedilməsi, İnformasiya təhlükəsizliyi, Risklərin idarəedilməsi və Bankın xidmət şəbəkəsində müxtəlif sahələrdə çalışacaqlar. Proqram müddətində onlar dərin biliklər əldə edəcək, güclü komandanın bir hissəsi kimi çalışacaq və uğurlu karyera üçün vacib olan bacarıqlarını inkişaf etdirəcəklər.
Təcrübə müddəti başa çatdıqdan sonra fəallığı və bacarığı ilə seçilən iştirakçılar Yelo Bank-da işə qəbul ediləcəklər. Qeyd edək ki, əvvəlki illərin uğurlu məzunları artıq Yelo komandasında karyeralarını davam etdirirlər.
Yelo Bank bundan sonra da gənclərin inkişafına dəstək olan təşəbbüslərlə onların yanında olmağa davam edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_dddf426164f3ba11a33a29a2e_o.jpg
Yelo Bank, which has always supported the education and career development of young people, continued its tradition this year by successfully launching the “Summer Challenge” summer internship program.
This is already the fifth year of the program, which attracts great interest every year, with more than 600 candidates applying to take part. Out of these, 55 talented young individuals were selected to complete internships at Yelo Bank’s Head Office and branches.
The first introductory meeting with the interns was held at the bank’s Head Office. Speaking at the event, Chairman of the Board Anar Hasanov warmly welcomed the young participants and wished them success. In his address, he encouraged the interns to take full advantage of the program’s opportunities — to deepen their knowledge, gain experience, and express themselves confidently.
The interns will work in various departments according to their interests and skills, including Alternative Channel Sales, Micro Business Clients, Banking Systems, CVM & BI, Programming & Analytics Center, Legal Department, Brand Management, Human Capital Management, Information Security, Risk Management, and the bank’s service network. Throughout the program, they will gain valuable knowledge, become part of a strong team, and develop skills essential for a successful career.
At the end of the internship, the most active and capable participants will be offered employment at Yelo Bank. Notably, many successful graduates from previous years are already continuing their careers as part of the Yelo team.
Yelo Bank remains committed to supporting young people through initiatives that contribute to their professional growth.