https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_dddf426164f3ba11a33a29a2e_o.jpg
Gənclərin təhsilini və karyera yolunu daim dəstəkləyən Yelo Bank bu il də ənənəsini davam etdirərək “Summer Challenge” yay təcrübə proqramını uğurla start verdi.
Artıq 5-ci dəfədir keçirilən və hər il böyük maraqla qarşılanan proqram üçün 600-dən çox namizəd qeydiyyatdan keçmişdi. Onlar arasından 55 nəfər istedadlı gənc seçilərək Yelo Bank-ın Baş ofisi və filiallarında təcrübə keçmək imkanı qazandılar.
Təcrübəçilərlə Yelo Bank-ın baş ofisində ilk tanışlıq görüşü keçirildi. Görüşdə çıxış edən İdarə Heyətinin sədri Anar Həsənov gəncləri səmimi salamlayaraq, onlara uğurlar arzuladı. O öz çıxışında iştirakçılara tövsiyələr verərək, proqram müddətində fürsətləri dəyərləndirib, həm biliklərini artırmağı, həm də özlərini ifadə etməyi tövsiyə etdi.
Təcrübəçilər öz maraq və bacarıqlarına uyğun olaraq Alternativ kanallarla satış, Mikro biznes müştərilərlə iş, Bank sistemləri departamenti, CVM və BI, Proqramlaşdırma və analitika mərkəzi, Hüquq departamenti, Brendin idarəedilməsi, İnsan Kapitalının idarəedilməsi, İnformasiya təhlükəsizliyi, Risklərin idarəedilməsi və Bankın xidmət şəbəkəsində müxtəlif sahələrdə çalışacaqlar. Proqram müddətində onlar dərin biliklər əldə edəcək, güclü komandanın bir hissəsi kimi çalışacaq və uğurlu karyera üçün vacib olan bacarıqlarını inkişaf etdirəcəklər.
Təcrübə müddəti başa çatdıqdan sonra fəallığı və bacarığı ilə seçilən iştirakçılar Yelo Bank-da işə qəbul ediləcəklər. Qeyd edək ki, əvvəlki illərin uğurlu məzunları artıq Yelo komandasında karyeralarını davam etdirirlər.
Yelo Bank bundan sonra da gənclərin inkişafına dəstək olan təşəbbüslərlə onların yanında olmağa davam edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_dddf426164f3ba11a33a29a2e_o.jpg
Yelo Bank, который всегда поддерживает образование и карьерное развитие молодёжи, в этом году вновь успешно запустил свою традиционную летнюю программу стажировок «Summer Challenge».
Программа проводится уже в пятый раз и ежегодно вызывает большой интерес: в этом году зарегистрировались более 600 кандидатов. Среди них были отобраны 55 талантливых молодых людей, которые получили возможность пройти стажировку в Головном офисе и филиалах банка.
Первая ознакомительная встреча со стажёрами прошла в Головном офисе банка. Председатель правления Yelo Bank Анар Гасанов, выступая перед участниками, тепло поприветствовал их и пожелал успехов. В своём обращении он подчеркнул значимость подобных программ для профессионального роста, посоветовал стажёрам активно использовать предоставленные возможности, развивать знания и не бояться самовыражения.
Стажеры будут работать в различных подразделениях банка в соответствии со своими интересами и навыками: в отделе продаж альтернативными каналами, отделе по работе с микробизнесом, отделе банковских систем, отделе CVM и BI, центре программирования и аналитики, юридическом отделе, департаменте по управлениюбрендом, департамента по управлению персоналом, департаменте информационной безопасности, управлении рисками и отделе обслуживания банка. В ходе программы они смогут получить ценные знания, стать частью сильной команды и развить навыки, необходимые для успешной карьеры.
По итогам стажировки самые активные и талантливые участники получат предложение о работе в Yelo Bank. Стоит отметить, что успешные выпускники прошлых лет уже продолжают свою карьеру в команде Yelo.
Yelo Bank и впредь будет поддерживать молодых специалистов, реализуя инициативы, способствующие их развитию.