https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3acb0029a6d8d432714bb70e5_o.jpg
İqtisadiyyat Nazirliyində Gürcüstanın iqtisadiyyat və davamlı inkişaf naziri Mariam Kvrivişvilinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə keçirilən görüşdə Azərbaycan-Gürcüstan iqtisadi əlaqələrinin prioritet inkişaf istiqamətləri nəzərdən keçirilib, enerji, nəqliyyat, infrastruktur, ticarət və investisiya sahələrində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Gürcüstanın iqtisadiyyat və davamlı inkişaf naziri Mariam Kvrivişvilinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
Görüşdə dövlət başçılarının yüksək səviyyəli səfərləri vurğulanıb, dost və qardaş Gürcüstanla əməkdaşlığın bütün istiqamətlər üzrə yüksələn xətlə inkişaf etdiyi bildirilib.
Tərəfdaşlığın möhkəmləndirilməsi üçün ölkəmizin əlverişli biznes və investisiya mühiti qeyd olunub, sənaye, tikinti, logistika, qida sənayesi, kənd təsərrüfatı, əczaçılıq, İKT, enerji sahələrində uğurlu fəaliyyətdən bəhs edilib. Bu əməkdaşlığın həm ölkələrimiz üçün, həm də regional inkişaf üçün xüsusi əhəmiyyət daşıdığı nəzərə çatdırılıb.
Gürcüstanın iqtisadiyyat və davamlı inkişaf naziri Mariam Kvrivişvili Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu ifadə edib, iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının inkişaf perspektivləri barədə fikirlərini bölüşüb, birgə layihələrin önəmini diqqətə çatdırıb.
Tərəflər ikitərəfli iqtisadi əlaqələrin prioritet inkişaf istiqamətlərini nəzərdən keçirib və enerji, nəqliyyat, infrastruktur, ticarət və investisiya sahəsində əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_3acb0029a6d8d432714bb70e5_o.jpg
На встрече в Министерстве экономики с делегацией во главе с министром экономики и устойчивого развития Грузии Мариам Квривишвили были рассмотрены приоритетные направления развития азербайджано-грузинских экономических отношений, обсуждены перспективы сотрудничества в сферах энергетики, транспорта, инфраструктуры, торговли и инвестиций.
Министр экономики Микаил Джаббаров провел встречу с делегацией во главе с министром экономики и устойчивого развития Грузии Мариам Квривишвили.
На встрече было особо подчеркнуто значение взаимных визитов руководителей государств, а также отмечено успешное всестороннее динамичное развитие сотрудничества с дружественной и братской Грузией.
Было отмечено, что благоприятная деловая и инвестиционная среда нашей страны способствует укреплению партнерства, состоялся обмен мнениями об успешном партнерстве в промышленности, строительстве, логистике, пищевой промышленности, сельском хозяйстве, фармацевтике, ИКТ и энергетике. Также было отмечено, что это сотрудничество имеет особое значение как для двух стран, так и для регионального развития.
Министр экономики и устойчивого развития Грузии Мариам Квришивли выразила удовлетворение визитом в Азербайджан, поделилась мнением о перспективах развития торгово-экономического сотрудничества и подчеркнула важность совместных проектов.
Стороны рассмотрели приоритетные направления развития двусторонних экономических связей и обсудили перспективы сотрудничества в сферах энергетики, транспорта, инфраструктуры, торговли и инвестиций.