https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_6461e4d358ad922c799db6589_o.jpg
İnsan kapitalının davamlı peşəkar inkişafını strateji prioritet kimi müəyyən edən AccessBank, Xəzər Universiteti ilə birgə həyata keçirdiyi “İdarəetmənin əsasları” təlim proqramını uğurla yekunlaşdırıb.
Müasir iş mühitində çevik uyğunlaşma, effektiv komanda işi və strateji hədəflərə çatmaq bacarıqları ilə yanaşı, liderlik potensialının gücləndirilməsi də uğurlu idarəetmənin əsas tərkib hissələrindəndir. Məhz bu məqsədlə keçirilən kurs, iştirakçılarda idarəetmənin əsas prinsipləri üzrə bilik və bacarıqların formalaşdırılmasına xidmət edib.
Proqram çərçivəsində əməkdaşlar 17 mövzunu əhatə edən intensiv təlimlərə cəlb olunub. Kursun məzmunu klassik idarəetmə nəzəriyyələri və müasir praktiki yanaşmalar əsasında hazırlanıb. Təlimlər zamanı iştirakçılar strateji düşüncə, liderlik, qərarvermə, dəyişikliklərə uyğunlaşma, effektiv ünsiyyət və komanda idarəetməsi kimi sahələrdə praktiki biliklər əldə ediblər.
“Əməkdaşlarımızın davamlı peşəkar inkişafı AccessBank üçün hər zaman strateji prioritet olub. Bu baxımdan, “İdarəetmənin əsasları” kursunun həyata keçirilməsi Təlim və İnkişaf şöbəmizin olduqca dəyərli təşəbbüsüdür. Xəzər Universiteti ilə qurduğumuz əməkdaşlıq çərçivəsində baş tutan bu proqram, 52 əməkdaşımız üçün yalnız nəzəri biliklər deyil, eyni zamanda praktiki bacarıqlar qazanmaq baxımından da önəmli imkanlar yaratdı. Əminəm ki, iştirakçılar bu dörd ay ərzində həm özlərini inkişaf etdirdilər, həm də tələbəlik illərinin ruhunu yenidən yaşamaqdan zövq aldılar. Əməkdaşlarımıza uğurlar arzulayır, gələcəkdə də belə təşəbbüslərin davamlı olacağına inanıram", - bunu AccessBank-ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri deyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_6461e4d358ad922c799db6589_o.jpg
AccessBank, определивший устойчивое профессиональное развитие человеческого капитала в качестве стратегического приоритета, успешно завершил образовательную программу «Основы менеджмента», реализованную в сотрудничестве с Университетом Хазар.
В современном деловом мире наряду с гибкостью, эффективной командной работой и стремлением к стратегическим целям всё большее значение приобретают навыки лидерства. Именно с этой целью был организован курс, направленный на формирование у участников базовых знаний и навыков в области управления.
В рамках программы сотрудники банка прошли интенсивное обучение по 17 темам. Содержание курса было подготовлено на основе классических теорий менеджмента и современных практических подходов. Участники приобрели практические знания в таких направлениях, как стратегическое мышление, лидерство, принятие решений, адаптация к изменениям, эффективная коммуникация и управление командой.
«Непрерывное профессиональное развитие наших сотрудников всегда было стратегическим приоритетом для AccessBank. В этом контексте реализация курса "Основы менеджмента" стала ценнейшей инициативой нашего отдела обучения и развития. Программа, организованная в сотрудничестве с Университетом Хазар, предоставила 52 нашим сотрудникам не только теоретические знания, но и практические навыки. Уверен, что за эти четыре месяца коллеги смогли не только развить себя, но и вновь прочувствовать дух студенческих лет. Желаю всем успехов и верю, что подобные инициативы будут иметь продолжение», — отметил председатель Правления AccessBank Давит Циклаури.
По завершении программы все участники, успешно прошедшие курс, были награждены академическими сертификатами.