https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_6461e4d358ad922c799db6589_o.jpg
İnsan kapitalının davamlı peşəkar inkişafını strateji prioritet kimi müəyyən edən AccessBank, Xəzər Universiteti ilə birgə həyata keçirdiyi “İdarəetmənin əsasları” təlim proqramını uğurla yekunlaşdırıb.
Müasir iş mühitində çevik uyğunlaşma, effektiv komanda işi və strateji hədəflərə çatmaq bacarıqları ilə yanaşı, liderlik potensialının gücləndirilməsi də uğurlu idarəetmənin əsas tərkib hissələrindəndir. Məhz bu məqsədlə keçirilən kurs, iştirakçılarda idarəetmənin əsas prinsipləri üzrə bilik və bacarıqların formalaşdırılmasına xidmət edib.
Proqram çərçivəsində əməkdaşlar 17 mövzunu əhatə edən intensiv təlimlərə cəlb olunub. Kursun məzmunu klassik idarəetmə nəzəriyyələri və müasir praktiki yanaşmalar əsasında hazırlanıb. Təlimlər zamanı iştirakçılar strateji düşüncə, liderlik, qərarvermə, dəyişikliklərə uyğunlaşma, effektiv ünsiyyət və komanda idarəetməsi kimi sahələrdə praktiki biliklər əldə ediblər.
“Əməkdaşlarımızın davamlı peşəkar inkişafı AccessBank üçün hər zaman strateji prioritet olub. Bu baxımdan, “İdarəetmənin əsasları” kursunun həyata keçirilməsi Təlim və İnkişaf şöbəmizin olduqca dəyərli təşəbbüsüdür. Xəzər Universiteti ilə qurduğumuz əməkdaşlıq çərçivəsində baş tutan bu proqram, 52 əməkdaşımız üçün yalnız nəzəri biliklər deyil, eyni zamanda praktiki bacarıqlar qazanmaq baxımından da önəmli imkanlar yaratdı. Əminəm ki, iştirakçılar bu dörd ay ərzində həm özlərini inkişaf etdirdilər, həm də tələbəlik illərinin ruhunu yenidən yaşamaqdan zövq aldılar. Əməkdaşlarımıza uğurlar arzulayır, gələcəkdə də belə təşəbbüslərin davamlı olacağına inanıram", - bunu AccessBank-ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri deyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_6461e4d358ad922c799db6589_o.jpg
AccessBank, which considers the continuous professional development of human capital a strategic priority, has successfully completed the “Fundamentals of Management” training program implemented in partnership with Khazar University.
In today’s dynamic work environment, successful management requires not only adaptability, effective teamwork, and achieving strategic goals, but also the strengthening of leadership potential. This training program was designed with that very goal—to equip participants with essential knowledge and skills in the fundamentals of management.
As part of the program, employees took part in intensive training sessions covering 17 topics. The course content was developed based on classical management theories and modern practical approaches. During the sessions, participants gained hands-on knowledge in areas such as strategic thinking, leadership, decision-making, adaptability to change, effective communication, and team management.
“The continuous professional development of our employees has always been a strategic priority for AccessBank. In this regard, the implementation of the ‘Fundamentals of Management’ course is a highly valuable initiative by our Training and Development Department. This program, carried out in collaboration with Khazar University, provided 52 of our employees not only with theoretical knowledge but also with practical skills. I am confident that over the course of these four months, participants developed themselves professionally and enjoyed reliving the spirit of their student years. We wish our employees continued success and believe that such initiatives will be sustained in the future,” said Davit Tsiklauri, Chairman of the Management Board of AccessBank.