https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_d0052255ad3896b02060505cf_o.jpg
Bu il keçirilən 5-ci “Yüksəliş” müsabiqəsində qalib adını qazanan 20 nəfərdən 3-ü Kapital Bank əməkdaşı olub ki, bu da şirkətlər arasında ən yüksək göstəricidir. Məhz bu münasibətlə Azərbaycanın ən böyük maliyyə qurumu olan Kapital Bank-da xüsusi görüş baş tutub. Bankın İdarə Heyətinin Sədri və Baş İcraçı direktoru Fərid Hüseynov, eləcə də İdarə Heyətinin üzvü, İnsan kapitalı və Təşkilati inkişaf üzrə Baş inzibatçı Fərqanə Məmmədova müsabiqənin qalibi olan əməkdaşlarla bir araya gələrək onları şəxsi nailiyyətləri münasibətilə təbrik ediblər.
Görüş zamanı rəhbərlik qaliblərin uğur yolunu dinləyib, onların peşəkar inkişaf prosesində göstərdikləri əzmkarlığı və liderlik keyfiyyətlərini yüksək qiymətləndirib. Səmimi müzakirələr əsnasında iştirakçılar həm müsabiqənin çətinlikləri, həm də bu nəticənin bank daxilində digər əməkdaşlar üçün də motivasiya və örnək təsiri yaratdığı barədə fikirlərini bölüşüblər.
Kapital Bank-ın Baş İcraçı direktoru Fərid Hüseynov görüş zamanı bildirib ki, bu nəticə bankın insan kapitalına verdiyi dəyərin və sistemli yanaşmasının göstəricisidir: “Yüksəliş yalnız fərdi nailiyyət deyil, bu həm də təşkilati uğurdur. Biz Kapital Bank-da sabahın liderlərini müəyyən edir, onlara şəxsi inkişaflarında şərait yaradırıq. Bu müsabiqədə də üç qalibimizin olması təsadüfi deyil. Bu, illərlə formalaşan dəyərlər sistemimizin və inkişaf mədəniyyətimizin nəticəsidir”.
İnsan kapitalı və təşkilati inkişaf üzrə Baş inzibatçı Fərqanə Məmmədova isə müsabiqənin nəticələrini bank üçün strateji əhəmiyyətli bir göstərici kimi qiymətləndirib: “Bizim əsas dəyərimiz insandır. Hər bir əməkdaşımızın fərdi inkişafı, liderlik bacarıqlarının üzə çıxarılması və dəstəklənməsi bankımızın uzunmüddətli uğur strategiyasının tərkib hissəsidir. “Yüksəliş” kimi platformalarda qalib olmaq bu istiqamətdə atılan addımların doğruluğunu bir daha təsdiq edir”.
Qeyd edək ki, builki “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri arasında Kapital Bank-ın Satış Kanalları Departamentinin direktoru Toğrul Xəlilov, Birbaşa Satış və Xidmət şöbəsinin meneceri Qoşqar Daşdiyev və Pərakəndə Risk Texnologiyaları sahəsinin məhsul sahibi Məmməd Həsənov yer alıb. Onların hər biri bank daxilində inkişaf yolu keçmiş, müxtəlif struktur vəzifələrdə uğurlu fəaliyyətləri ilə seçilmiş əməkdaşlardır.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Prezident İlham Əliyevin 2019-cu il 26 iyul tarixli sərəncamı ilə təsis edilib. Layihənin məqsədi gənc və perspektivli idarəçi kadrların aşkarlanması, inkişaf etdirilməsi və dövlət idarəçiliyi də daxil olmaqla müxtəlif sahələrdə liderlik potensiallarının gücləndirilməsidir. Beş mərhələdən ibarət olan müsabiqə iştirakçıların strateji düşüncə, liderlik, qərarvermə və etika kimi bacarıqlarını qiymətləndirən beynəlxalq model əsasında həyata keçirilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_d0052255ad3896b02060505cf_o.jpg
В пятом сезоне конкурса «Yüksəliş», прошедшем в этом году, трое из двадцати победителей являются сотрудниками Kapital Bank – это самый высокий показатель среди всех организаций. По этому случаю в крупнейшем финансовом учреждении Азербайджана состоялась встреча, в рамках которой руководство банка поздравило победителей с достигнутыми результатами.
Председатель Правления и Главный исполнительный директор Kapital Bank Фарид Гусейнов, а также Член Правления Kapital Bank и главный директор по организационному развитию и управлению человеческими ресурсами Фаргана Мамедова провели встречу с победителями, отметив их вклад, лидерские качества и стремление к профессиональному росту.
Во время встречи участники поделились своими впечатлениями от конкурса, рассказали о пройденном пути, сложностях и вызовах, а также обсудили, как достигнутый результат может стать мотивацией для других сотрудников банка.
Фарид Гусейнов подчеркнул, что достигнутый результат является показателем системного подхода банка к развитию человеческого капитала: «Победа в «Yüksəliş» является не только индивидуальным достижением, но и организационным успехом. В Kapital Bank мы определяем лидеров будущего и создаём все условия для их личностного и профессионального роста. Успех трёх наших сотрудников не является случайностью, а представляет собой закономерный результат сформированной с годами системы ценностей и культуры развития».
Фаргана Мамедова, в свою очередь, отметила, что итоги конкурса имеют стратегическое значение для банка: «Нашей главной ценностью всегда были и остаются люди. Индивидуальное развитие каждого сотрудника, выявление и поддержка лидерских качеств является важнейшей частью стратегии долгосрочного успеха нашего банка. Победа на таких конкурсах, как «Yüksəliş», подтверждает правильность выбранного нами пути».
В 2025 году победителями конкурса «Yüksəliş» от Kapital Bank стали директор Департамента каналов продаж Тогрул Халилов, менеджер отдела прямых продаж и обслуживания Гошгар Дашдиев и владелец продукта в направлении розничных риск-технологий Мамед Гасанов.
Каждый из них прошёл путь развития внутри банка и проявил себя в различных ключевых должностях.
Напомним, что конкурс «Yüksəliş» был учреждён Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 26 июля 2019 года. Цель проекта заключается в выявлении и развитии молодых и перспективных управленцев, а также в укреплении их лидерского потенциала в различных сферах, включая государственное управление. Конкурс состоит из пяти этапов и проводится по международной модели оценки таких компетенций, как стратегическое мышление, лидерство, принятие решений и этика.