https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_049fbde00263280ffe04dcc49_o.jpg
VTB (Azərbaycan) ASC-nin Müşahidə Şurasının 7 iyul 2025-ci il tarixli qərarına əsasən, Aynur Abdullayeva Telman qızı 8 iyul 2025-ci il tarixindən etibarən Daxili Audit Xidmətinin direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
O, Bank VTB (Azərbaycan)-da 15 illik peşəkar təcrübəyə malikdir, o cümlədən son beş ili Daxili Audit Xidmətində olmaqla bu müddət ərzində müxtəlif vəzifələrdə fəaliyyət göstərib.
Abdullayeva 1978-ci ildə Bakıda anadan olub. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə bakalavr və magistr dərəcələri üzrə təhsilini başa vurub.
Peşəkar fəaliyyətinə 2005-ci ildə Bank of Baku-da başlayıb, 2010-cu ilə qədər orada müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. 2010-cu ildə VTB (Azərbaycan) komandasına qoşulub və fəaliyyətinə Əməliyyat Departamentinin Bank əməliyyatlarının müşayiəti şöbəsinin müdiri kimi başlayıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_049fbde00263280ffe04dcc49_o.jpg
Решением Наблюдательного совета ОАО ВТБ (Азербайджан) от 7 июля 2025 года Айнур Абдуллаева Тельман гызы с 8 июля назначена директором Службы внутреннего аудита.
Она работает в ВТБ уже 15 лет, в том числе последние пять — в Службе внутреннего аудита, где занимала различные должности.
Абдуллаева родилась в 1978 году в Баку. Окончила Азербайджанский государственный экономический университет, получив степени бакалавра и магистра по специальности «Бухгалтерский учет и аудит».
Ее карьера началась в 2005 году в Bank of Baku, где до 2010 года она занимала ряд должностей. В 2010 году присоединилась к команде ВТБ (Азербайджан), начав работу в должности начальника Отдела сопровождения банковских операций Операционного департамента.