https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ae522009e609d81ea27a9f805_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank dünyanın ən nüfuzlu biznes mükafatlarından biri olan, “İş dünyasının Oskarı” kimi dəyərləndirilən “Stevie Awards” proqramında 5 kateqoriya üzrə mükafat qazanıb.
2002-ci ildən etibarən keçirilən “Stevie Awards”, dünyada ən çox iştirakçının qatıldığı beynəlxalq biznes mükafat proqramlarından biridir. 2025-ci ildə proqramda Beynəlxalq Biznes Mükafatları (“International Business Awards”) çərçivəsində 78 ölkədən 3800-dən çox müraciət dəyərləndirilib və yüzlərlə beynəlxalq layihə 22 əsas, 661 alt kateqoriyada yarışıb.
İnnovativ texnologiyaların tətbiqi və müştəriyönümlü proseslərlə bağlı layihələrlə proqrama qatılan Kapital Bank “İstehlakçı xidmətləri” nominasiyasında proqramın qızıl mükafatı “Gold Stevie Winner”, “İstehlakçı xidmətləri üzrə ilin liderlik kampaniyası”, “İlin müştəri xidməti departamenti”, “Müştəri xidmətləri üzrə həllər” və “Müştəri məmnuniyyətində nailiyyət” nominasiyalarında isə “Silver Stevie Winner” gümüş mükafatlarına layiq görülüb.
Kapital Bank-ın Bank Əməliyyatları Ofisinin lideri Məhəmməd İbrahimov bu haqda fikirlərini bölüşüb: “Kapital Bank olaraq, müştərilərimizin etimadını qazanmaq və onlara ən yüksək keyfiyyətli xidmətləri təqdim etmək bizim üçün ən prioritet məsələdir. “Stevie Awards” kimi nüfuzlu mükafat isə komandamızın peşəkarlığının, işinə bağlılığının və müştəri məmnuniyyətini ön planda tutmağının nəticəsidir. Biz hər zaman innovativ yanaşmalarla müştərilərimizin ehtiyaclarına cavab verməyə çalışırıq. Bu kimi beynəlxalq uğurlar göstərdiyimiz səylərin doğru yöndə olduğunu təsdiqləyir. Əminəm ki, bu mükafatlar müştəri xidmətləri sahəsindəki liderliyimizi daha da gücləndirmək və daha böyük uğurlar üçün komandamıza ilham olacaq”.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ae522009e609d81ea27a9f805_o.jpg
Первый банк страны – Kapital Bank, получил награды в пяти категориях в рамках международной программы «Stevie Awards», одной из самых престижных бизнес-премий, которую часто называют «Оскаром делового мира».
Премия «Stevie Awards», проводимая с 2002 года, является одной из крупнейших международных бизнес-программ с наибольшим количеством участников. В 2025 году в рамках «International Business Awards» поступило более 3 800 заявок из 78 стран, а сотни международных проектов соревновались в 22 основных и 661 подкатегории.
Kapital Bank, участвующий в программе с проектами по внедрению инновационных технологий и ориентированных на клиента процессов, был удостоен золотой награды «Gold Stevie Winner» в номинации «Потребительские услуги». Кроме того, банк получил серебряные награды «Silver Stevie Winner» в номинациях «Лидирующая кампания года в сфере потребительских услуг», «Департамент клиентского сервиса года», «Решения в области клиентского обслуживания» и «Достижения в удовлетворенности клиентов».
Руководитель Операционного офиса Kapital Bank Махаммад Ибрагимов поделился своим мнением: «Для нас в Kapital Bank приоритетом является завоевание доверия клиентов и предоставление им услуг высочайшего качества. Престижная награда, такая как «Stevie Awards», является подтверждением профессионализма нашей команды, её преданности делу и ориентации на удовлетворенность клиентов. Мы всегда стремимся отвечать на потребности наших клиентов с помощью инновационных подходов. Подобные международные успехи подтверждают, что наши усилия направлены в правильное русло. Уверен, что эти награды укрепят наше лидерство в сфере клиентского сервиса и вдохновят команду на ещё большие достижения».