https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_0d6b4b77768ab15b6a2337510_o.jpg
Azərbaycan millisinin aparıcı voleybolçularından biri olan Marqarita Stepanenko karyerasını yenidən Bakıda davam etdirəcək. Təcrübəli hücumçu artıq UNEC voleybol komandası ilə müqavilə bağlayıb. O, yeni mövsümdə UNEC klubunun qələbəsi uğrunda mübarizə aparacaq.
Karyerası ərzində Polşa, Türkiyə, Rusiya, Macarıstan, Yunanıstan və İsrail çempionatlarında yarışmış M.Stepanenko ötən mövsümü İsrailin “Makkabi Aşdod” klubunda çempion kimi başa vurub. Bundan əvvəl isə o, Yunanıstanda “Panatinaikos”la həm ölkə çempionluğunun, həm də kubok qazanmağın sevincini yaşayıb. Həmçinin Rusiyanın “Minçanka”sında çıxış etdiyi vaxt komandanın ilk dəfə elit “altılığa düşməsində mühüm rol oynayıb.
Səkkiz ildən sonra Azərbaycan voleyboluna qayıdan təcrübəli oyunçu UNEC barədə fikirlərini bölüşüb:
“Azərbaycana qayıtdığım və UNEC-də oynayacağım üçün çox şadam. Klubdan peşəkar yanaşma gördüm və burada olmaqdan məmnunam. UNEC-in gənc, iddialı komandası var. Mən də bu komandaya qoşularaq uğurlara imza atmaq və azarkeşləri sevindirmək istəyirəm.”
M.Stepanenko həmçinin ölkəmizin ev sahibliyi edəcəyi Avropa çempionatından da danışıb:
“2017-ci ildə Bakıda keçirilən Avropa çempionatı möhtəşəm təşkilatçılıqla yadda qaldı. İnanıram ki, gələn ilki Avropa çempionatında UNEC komandamız Azərbaycan azarkeşlərinin dəstəyi ilə uğurlu nəticə əldə edəcək.”

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_0d6b4b77768ab15b6a2337510_o.jpg
Одна из ведущих волейболисток сборной Азербайджана Маргарита Степаненко вновь продолжит свою карьеру в Баку. Опытная нападающая уже подписала контракт с волейбольной командой UNEC. В новом сезоне она будет вести борьбу за победу клуба UNEC.
В течение карьеры выступавшая в чемпионатах Польши, Турции, России, Венгрии, Греции и Израиля, М. Степаненко, прошлый сезон завершила в качестве чемпионки в составе израильского клуба «Маккаби Ашдод». До этого она ощутила радость победы в чемпионате страны и кубке Греции с «Панатинаикосом». Также выступая в команде России «Минчанка», сыграла важную роль в первом в истории попадании команды в элитную шестёрку сильнейших.
Опытный игрок, вернувшийся в азербайджанский волейбол спустя восемь лет, поделилась своими мыслями об UNEC:
«Я очень рада, что вернулась в Азербайджан и играю за UNEC. Я увидела профессиональный подход со стороны клуба и очень рада, что сейчас я здесь. UNEC молодая, амбициозная команда. Я хочу присоединиться к этой команде, добиться успеха и порадовать болельщиков».
М. Степаненко также высказалась о чемпионате Европы, который состоится у нас в стране:
«Чемпионат Европы, прошедший в Баку в 2017 году, запомнился великолепной организацией. Верю, что наша команда UNEC при поддержке азербайджанских болельщиков добьётся успешного результата на чемпионате Европы следующего года».