Sahibə Qafarova "Böyük İyirmilik" ölkələri Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitində iştirak edəcək
Sahibə Qafarova "Böyük İyirmilik" ölkələri Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitində iştirak edəcək Sahibə Qafarova "Böyük İyirmilik" ölkələri Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitində iştirak edəcək
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova “Böyük İyirmilik” ölkələrinin Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitində iştirak etmək üçün oktyabrın 4-də İndoneziya Respublikasının paytaxtı Cakarta şəhərinə səfər edəcək.
Tədbirdə Milli Məclisin sədrinin müzakirə olunacaq məsələlərlə bağlı çıxış edəcəyi gözlənilir.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan parlamenti sədrinin sammitdə iştirak edəcək ölkələrin nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub. Görüşlərdə parlamentlərarası əlaqələrin inkişaf perspektivləri, ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsi və digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılacaq.

Сагиба Гафарова примет участие в саммите глав парламентов стран Большой двадцатки
Сагиба Гафарова примет участие в саммите глав парламентов стран Большой двадцатки Сагиба Гафарова примет участие в саммите глав парламентов стран Большой двадцатки
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова 4-го октября отбывает в Джакарту для участия в намеченном в индонезийской столице 8-м саммите руководителей парламентов Большой двадцатки.
Ожидается выступление Сагибы Гафаровой по темам, намеченным для обсуждения в ходе данного съезда.
Кроме того, в течение этой же поездки председатель азербайджанского парламента намерена провести ряд встреч с главами других делегаций, которые прибудут на саммит. Состоится обмен мнениями о перспективах развития межпарламентских связей, двустороннего и многостороннего сотрудничества и иных предметах.