Sahibə Qafarovanın İndoneziya Respublikasına səfəri başlayıb
Sahibə Qafarovanın İndoneziya Respublikasına səfəri başlayıb Sahibə Qafarovanın İndoneziya Respublikasına səfəri başlayıb
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova “Böyük İyirmilik” ölkələrinin Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitində iştirak etmək üçün oktyabrın 4-də İndoneziyanın paytaxtı Cakarta şəhərinə səfərə gəlib.
Cakarta Sukarno-Hatta Beynəlxalq Hava Limanında Azərbaycan parlamentinin sədrini ölkəmizin İndoneziya Respublikasındakı səfiri Cəlal Mirzəyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Sahibə Qafarova Böyük İyirmilik” ölkələrinin Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitinin tədbirlərinə qatılacaq, sessiyalarda çıxış edəcək və sammitdə iştirak edən ölkələrin nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşlər keçirəcək.
Görüşlərdə parlamentlərarası əməkdaşlığın genişləndirilməsi və digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e8b92aa8ca889ca42ba2a5716_o.jpg
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова 4-го октября прибыла в столицу Республики Индонезия – Джакарту для участия в 8-м саммите спикеров парламентов стран Большой двадцатки.
В международном аэропорту Сукарно-Хатта индонезийской столицы спикера азербайджанского парламента встречали наш посол в Индонезии Джалал Мирзоев и прочие официальные лица.
По ходу визита Сагиба Гафарова присоединится к мероприятиям 8-го саммита, выступит на сессиях и проведёт ряд бесед с главами других участвующих в мероприятии национальных делегаций.
На встречах будут обсуждаться расширение межпарламентского сотрудничества и другие темы, представляющие обоюдный интерес.