Sahibə Qafarovanın İndoneziya Respublikasına səfəri başlayıb
Sahibə Qafarovanın İndoneziya Respublikasına səfəri başlayıb Sahibə Qafarovanın İndoneziya Respublikasına səfəri başlayıb
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova “Böyük İyirmilik” ölkələrinin Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitində iştirak etmək üçün oktyabrın 4-də İndoneziyanın paytaxtı Cakarta şəhərinə səfərə gəlib.
Cakarta Sukarno-Hatta Beynəlxalq Hava Limanında Azərbaycan parlamentinin sədrini ölkəmizin İndoneziya Respublikasındakı səfiri Cəlal Mirzəyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Sahibə Qafarova Böyük İyirmilik” ölkələrinin Parlament Sədrlərinin 8-ci Sammitinin tədbirlərinə qatılacaq, sessiyalarda çıxış edəcək və sammitdə iştirak edən ölkələrin nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşlər keçirəcək.
Görüşlərdə parlamentlərarası əməkdaşlığın genişləndirilməsi və digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e8b92aa8ca889ca42ba2a5716_o.jpg
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova has arrived in Jakarta, the capital of the Republic of Indonesia, on 4 October in order to take part in the 8th Summit of the G20 Parliamentary Speakers.
The speaker of the Azerbaijani parliament was welcomed at the Soekarno-Hatta International Airport of Jakarta by our ambassador to Indonesia Jalal Mirzayev and other officials.
During her visit, Sahiba Gafarova will join the events of the 8th P20 summit, speak at the sessions and hold meetings with the leaders of other attending national delegations.
They will be discussing the broadening of inter-parliamentary co-operation and other topics of shared interest.