https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_046b606f77e25915e390d28a3_o.jpg
Azərbaycanda sahibkarlığın, o cümlədən qadın sahibkarlığının inkişafına hər zaman dəstək olan AccessBank, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD) ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində Access2Success layihəsinə dördüncü dəfə start verdiyini elan edir.
Altı həftə ərzində layəhədə iştirak edən sahibkarlar maliyyə, marketinq və strateji planlaşdırma sahələrində yeni biliklər əldə edəcək, bizneslərini inkişaf etdirmək üçün faydalı şəbəkələr qurmaq imkanı qazanacaq, uğurlu sahibkar olmaq üçün peşəkar bacarıqlarını genişləndirəcəklər.
Access2Sucess layihəsində iştirak üçün son müraciət tarixi: 1 noyabr 2025-ci il
Qeydiyyat linki: bit.ly/3IowMu5
AccessBank qadın sahibkarları bu təşəbbüsə qoşulmağa dəvət edir və onların uğur hekayələrinin bir parçası olmaqdan qürur duyur.
Qeyd edək ki, ilk Access2Success layihəsi 2022-ci ildə həyata keçirilib. İştirak üçün 250-yə yaxın müraciət qəbul olunub, onlardan 53 qadın təlimlərdə iştirak edib. 2023-cü ildə keçirilən Access2Success-2 layihəsində 250-dən çox müraciətdən seçilən 50 qadın qatılıb. 2024-cü ildə isə 50 qadın biznesin idarə edilməsi, satış və marketinq, emosional idarəetmə, liderlik bacarıqları və hüquqi aspektlər üzrə təlimlərdə iştirak edib.
Layihə hər il qadın sahibkarların qarşılaşdığı əsas çətinliklərin – maliyyə əlçatanlığı, məhdud biznes bilikləri və peşəkar inkişaf baryerlərinin – aradan qaldırılmasına dəstək olmağı hədəfləyir.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_046b606f77e25915e390d28a3_o.jpg
AccessBank, постоянно поддерживающий развитие предпринимательства в Азербайджане, в том числе женского, объявляет о запуcке проекта Access2Success уже в четвертый раз. Проект реализуется в партнерстве с Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР).
В течение шести недель участницы программы смогут получить новые знания в области финансов, маркетинга и стратегического планирования, наладить полезные деловые связи для развития бизнеса, расширить профессиональные навыки, необходимые для успешного предпринимательства.
Окончательный срок подачи заявок - 1 ноября 2025 года
Ссылка для регистрации: bit.ly/3IowMu5
AccessBank приглашает женщин-предпринимателей присоединиться к проекту и с гордостью заявляет о своей приверженности быть частью их историй успеха.
Отметим, что первый проект Access2Success был реализован в 2022 году. Для участия поступило около 250 заявок, из которых 53 женщины были отобраны для обучения. В 2023 году состоялся Access2Success-2, в котором из более чем 250 заявок были выбраны 50 участниц. В 2024 году также 50 женщин-предпринимательниц прошли обучение по управлению бизнесом, продажам и маркетингу, эмоциональному менеджменту, лидерским навыкам и правовым аспектам ведения бизнеса.
Ежегодный проект Access2Success направлен на преодоление ключевых барьеров, с которыми сталкиваются женщины-предприниматели, таких как ограниченный доступ к финансам, недостаток бизнес-знаний и препятствия для профессионального развития.