https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_046b606f77e25915e390d28a3_o.jpg
Azərbaycanda sahibkarlığın, o cümlədən qadın sahibkarlığının inkişafına hər zaman dəstək olan AccessBank, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD) ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində Access2Success layihəsinə dördüncü dəfə start verdiyini elan edir.
Altı həftə ərzində layəhədə iştirak edən sahibkarlar maliyyə, marketinq və strateji planlaşdırma sahələrində yeni biliklər əldə edəcək, bizneslərini inkişaf etdirmək üçün faydalı şəbəkələr qurmaq imkanı qazanacaq, uğurlu sahibkar olmaq üçün peşəkar bacarıqlarını genişləndirəcəklər.
Access2Sucess layihəsində iştirak üçün son müraciət tarixi: 1 noyabr 2025-ci il
Qeydiyyat linki: bit.ly/3IowMu5
AccessBank qadın sahibkarları bu təşəbbüsə qoşulmağa dəvət edir və onların uğur hekayələrinin bir parçası olmaqdan qürur duyur.
Qeyd edək ki, ilk Access2Success layihəsi 2022-ci ildə həyata keçirilib. İştirak üçün 250-yə yaxın müraciət qəbul olunub, onlardan 53 qadın təlimlərdə iştirak edib. 2023-cü ildə keçirilən Access2Success-2 layihəsində 250-dən çox müraciətdən seçilən 50 qadın qatılıb. 2024-cü ildə isə 50 qadın biznesin idarə edilməsi, satış və marketinq, emosional idarəetmə, liderlik bacarıqları və hüquqi aspektlər üzrə təlimlərdə iştirak edib.
Layihə hər il qadın sahibkarların qarşılaşdığı əsas çətinliklərin – maliyyə əlçatanlığı, məhdud biznes bilikləri və peşəkar inkişaf baryerlərinin – aradan qaldırılmasına dəstək olmağı hədəfləyir.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_046b606f77e25915e390d28a3_o.jpg
AccessBank, which has always supported the development of entrepreneurship in Azerbaijan, including women’s entrepreneurship, announces the launch of the Access2Success project for the fourth time in partnership with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
Over a six-week period, participating entrepreneurs will gain new knowledge in finance, marketing, and strategic planning, build useful networks to grow their businesses, and expand their professional skills to become successful entrepreneurs.
Application deadline for Access2Success: November 1, 2025
Registration link: bit.ly/3IowMu5
AccessBank invites women entrepreneurs to join this initiative and is proud to be a part of their success stories.
It should be noted that the first Access2Success project was implemented in 2022. Nearly 250 applications were received, of which 53 women participated in the training. In 2023, 50 women selected from over 250 applications took part in Access2Success-2. In 2024, another 50 women joined training sessions covering business management, sales and marketing, emotional intelligence, leadership skills, and legal aspects.
The project aims each year to help overcome the main challenges faced by women entrepreneurs – access to finance, limited business knowledge, and barriers to professional development.