https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_73cde0e7616fb6c178b339042_o.jpg
AccessBank Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin dəstəyi ilə Beynəlxalq Müəllimlər Gününü xüsusi, səmimi bir formatda qeyd edib.
Qeyri-rəsmi formada təşkil olunan tədbirdə uzun illər təhsil sahəsində çalışan, pedaqoji sahədə zəngin təcrübəyə malik bir qrup müəllim iştirak edib.
Tədbir zamanı AccessBank rəhbərliyi müəllimləri ürəkdən təbrik edərək bu gün ölkənin müxtəlif sahələrində uğur qazanan minlərlə gəncin nailiyyətlərinin arxasında onların fədakarlığı, səbri və zəhmətinin dayandığını vurğulayıb. Görüşdə müəllimlik peşəsi gənc nəslin şəxsiyyət kimi formalaşmasına yönəlmiş ən ali və mənəvi missiyalardan biri kimi dəyərləndirilib
AccessBank olaraq biz bütün müəllimlərə dərin minnətdarlığımızı ifadə edir, onların əməyinə olan hörmətimizi xüsusi Təşəkkürnamələrlə simvolik şəkildə çatdırmaqdan qürur duyuruq.
Bu təşəbbüs bankımızın sosial məsuliyyət strategiyasının bir parçası olmaqla yanaşı, təhsilə verdiyimiz davamlı dəstəyin də bariz nümunəsidir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_73cde0e7616fb6c178b339042_o.jpg
AccessBank, with the support of the State Agency for Preschool and General Education under the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, celebrated World Teachers’ Day in a warm and special format.
The informal event brought together a group of teachers with many years of experience and valuable contributions to the education sector.
During the event, AccessBank’s management sincerely congratulated the teachers, emphasizing that behind the success of thousands of young people across the country stand their dedication, patience, and hard work.
The teaching profession was recognized as one of the most noble and moral missions aimed at shaping the character and values of future generations.
As AccessBank, we express our deep gratitude to all teachers and take pride in symbolically conveying our respect for their work through special Certificates of Appreciation.
This initiative is not only part of our corporate social responsibility strategy but also a reflection of our ongoing commitment to supporting education.