“BDU könüllüləri” təşkilatının Hüquq fakültəsi üzrə üzvləri, Mülki proses və kommersiya hüququ kafedrasının birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Apellyasiya Məhkəməsində Mülki Məhkəmə Simulyasının apellyasiya mərhələsi keçirilib.
Məhkəmə prosesi formatında təşkil olunan simulyasiyada tələbələr ərizəçi və maraqlı tərəfləri, həmçinin hakimləri təmsil edərək, hüquqi mövqelərini əsaslandırıblar.
Qeyd edək ki, Mülki Məhkəmə Simulyasiyası tələbələrin nəzəri biliklərinin yaradılan süni platformada praktiki tətbiqinə nail olmaq və biliklərinin artırılması məqsədilə keçirilir.

В Бакинском апелляционном суде состоялся апелляционный этап симуляции по гражданскому делу, организованный совместно членами организации «Волонтеры БГУ» по юридическому факультету Бакинского государственного университета и кафедрой гражданского процесса и коммерческого права.
В симуляции студенты представляли интересы истца, заинтересованных сторон, а также судей и обосновывали свои правовые позиции.
Отметим, что симуляция по гражданскому делу проводится с целью практического применения теоретических знаний студентов и повышения их знаний.