Yelo Bank-dan qadın sahibkarlara dəstək: yeni mikro kredit məhsulu
Yelo Bank-dan qadın sahibkarlara dəstək: yeni mikro kredit məhsulu Yelo Bank-dan qadın sahibkarlara dəstək: yeni mikro kredit məhsulu
Yelo Bank qadın sahibkarların biznes fəaliyyətini dəstəkləmək və onların maliyyə resurslarına çıxışını asanlaşdırmaq üçün yeni mikro kredit məhsulunu təqdim edir. Bu təşəbbüs qadınların iqtisadi fəallığının artırılmasına, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına və ölkə iqtisadiyyatında onların rolunun güclənməsinə xidmət edir.
Yeni məhsul çərçivəsində qadın sahibkarlar bizneslərini genişləndirmək, yeni layihələrə sərmayə qoymaq və gündəlik fəaliyyətlərini maliyyələşdirmək üçün daha əlverişli şərtlərdən yararlana biləcəklər:
- Kredit məbləği: 500 – 100 000 AZN
- Müddət: 3 – 48 ay
- İllik faiz dərəcəsi: minimum 8%
Bu gün Azərbaycanda artıq 338 mindən çox qadın sahibkar fəaliyyət göstərir və onların sayı hər il artır. Təkcə son bir ildə qadın sahibkarların sayı 21 mindən çox artıb – bu isə qadınların biznesdə daha fəal rol oynadığını və yeni uğur hekayələri yazdığını göstərir.
Qadınların sahibkarlıq fəaliyyətinə dəstək göstərmək yalnız iqtisadi deyil, həm də sosial baxımdan mühüm əhəmiyyət daşıyır. Çünki hər yeni qadın sahibkar – həm yeni ideya, həm də yeni inkişaf fürsəti deməkdir. Yelo Bank da bu fürsətlərin reallaşması üçün qadın sahibkarların yanınızdadır. Daha ətraflı: https://bit.ly/4LqL1N.
Bank xidmətləri, eləcə də mikro kredit haqqında ətraflı məlumat almaq istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya FacebookInstagramWhatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_968428d89f3fd6e8b45bcbcf0_o.jpg
Yelo Bank представляет новый микрокредитный продукт, созданный для поддержки женщин‑предпринимателей и облегчения их доступа к финансовым ресурсам. Эта инициатива направлена на повышение экономической активности женщин, развитие малого и среднего бизнеса и укрепление их роли в экономике страны.
В рамках нового продукта женщины‑предприниматели смогут воспользоваться выгодными условиями для расширения бизнеса, инвестирования в новые проекты и финансирования повседневной деятельности:
- Сумма кредита: 500 – 100 000 манатов
- Срок: 3 – 48 месяцев
- Годовая процентная ставка: от 8%
Сегодня в Азербайджане действует более 338 000 женщин‑предпринимателей, и их число продолжает расти. Только за последний год их стало больше более чем на 21 000, что подтверждает: женщины играют всё более активную роль в бизнесе и создают новые истории успеха.
Поддержка женского предпринимательства важна не только с экономической, но и с социальной точки зрения. Каждая новая женщина‑предприниматель — это новая идея и новые возможности для развития. Yelo Bank гордится тем, что помогает женщинам‑предпринимателям воплощать эти возможности в реальность. Подробнее: https://bit.ly/4LqL1N.
Интересуетесь банковскими услугами, а также микрокредитом? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az