https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_b0f38dfbb97042f51d1cd54b9_o.jpg
“AzerGold” QSC tərəfindən 44 günlük Vətən müharibəsində Ermənistan silahlı qüvvələri üzərində əldə edilmiş tarixi Qələbənin 5-ci ildönümü münasibətilə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Culfa rayonunda sosial yardım aksiyası həyata keçirilib.
Aksiya çərçivəsində Naxçıvan Muxtar Respublikasında qeydiyyatda olan Birinci və İkinci Qarabağ – Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailələri, müharibə iştirakçıları, həmçinin aztəminatlı ailələr ziyarət olunub. Sosial aksiya “AzerGold” QSC-nin aktiv geoloji kəşfiyyat və tədqiqat-qiymətləndirmə işləri apardığı, Culfa rayonunun inzibati ərazisində Ortakənd qızıl yatağının yaxınlığında yerləşən Xanəgah, Əlincə və Xoşkeşin kəndlərində yaşayan ailələri əhatə edib. Ailələrə Cəmiyyət tərəfindən bayram təbrikləri çatdırılıb və müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət sovqatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC geoloji kəşfiyyat, hasilat və istehsalat fəaliyyət apardığı bölgələrdə yaşayan vətəndaşların hərtərəfli qayğı ilə əhatələnməsi məqsədi ilə onların sosial rifahının gücləndirilməsi istiqamətində davamlı olaraq müxtəlif aksiyalar və layihələr həyata keçirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_b0f38dfbb97042f51d1cd54b9_o.jpg
В связи с 5-й годовщиной исторической Победы, одержанной Вооружёнными силами Азербайджана над армянскими вооружёнными формированиями в ходе 44-дневной Отечественной войны, Закрытое акционерное общество “AzerGold” провело акцию социальной помощи в Джульфинском районе Нахчыванской Автономной Республики.
В рамках акции были посещены семьи шехидов и участников Первой и Второй Карабахской войн, а также малообеспеченные семьи, зарегистрированные в Нахчыванской Автономной Республике. Социальная инициатива охватила семьи, проживающие в селениях Ханагях, Алинджа и Хошкешин Джульфинского района — вблизи Ортакендского месторождения золота, где “AzerGold” активно проводит геологоразведочные и оценочные работы.
Представители Общества передали семьям праздничные поздравления и вручили подарочные наборы, состоящие из различных продовольственных продуктов.
Отметим, что подобные акции социальной помощи, регулярно организуемые в селах и поселках, расположенных вблизи рудников, где ЗАО "AzerGold" осуществляет добывающую деятельность, носят характер поддержки государственных программ. Цель - окружить заботой малообеспеченные семьи, проживающие в регионе, создать праздничное настроение в знаменательные дни.