https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_b0f38dfbb97042f51d1cd54b9_o.jpg
“AzerGold” QSC tərəfindən 44 günlük Vətən müharibəsində Ermənistan silahlı qüvvələri üzərində əldə edilmiş tarixi Qələbənin 5-ci ildönümü münasibətilə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Culfa rayonunda sosial yardım aksiyası həyata keçirilib.
Aksiya çərçivəsində Naxçıvan Muxtar Respublikasında qeydiyyatda olan Birinci və İkinci Qarabağ – Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailələri, müharibə iştirakçıları, həmçinin aztəminatlı ailələr ziyarət olunub. Sosial aksiya “AzerGold” QSC-nin aktiv geoloji kəşfiyyat və tədqiqat-qiymətləndirmə işləri apardığı, Culfa rayonunun inzibati ərazisində Ortakənd qızıl yatağının yaxınlığında yerləşən Xanəgah, Əlincə və Xoşkeşin kəndlərində yaşayan ailələri əhatə edib. Ailələrə Cəmiyyət tərəfindən bayram təbrikləri çatdırılıb və müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət sovqatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC geoloji kəşfiyyat, hasilat və istehsalat fəaliyyət apardığı bölgələrdə yaşayan vətəndaşların hərtərəfli qayğı ilə əhatələnməsi məqsədi ilə onların sosial rifahının gücləndirilməsi istiqamətində davamlı olaraq müxtəlif aksiyalar və layihələr həyata keçirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_b0f38dfbb97042f51d1cd54b9_o.jpg
On the 5th anniversary of the historic Victory achieved by the Armed Forces of Azerbaijan over the Armenian military during the 44-day Patriotic War, “AzerGold” CJSC carried out a social assistance campaign in the Julfa district of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Within the framework of the campaign, families of martyrs and veterans of the First and Second Karabakh (Patriotic) Wars, as well as low-income families registered in the Nakhchivan Autonomous Republic, were visited. The social initiative covered families residing in the Khanagah, Alinja, and Khoshkesin villages of the Julfa district — near the Ortakand gold deposit, where “AzerGold” CJSC is actively conducting geological exploration and evaluation works.
The Company representatives distributed holiday gifts of various food products to families in remote villages and congratulated them on behalf of the Company.
It should be noted that “AzerGold” CJSC continuously implements various social initiatives and projects aimed at improving the social welfare and well-being of residents living in regions where the Company conducts geological exploration, mining, and production activities.