https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_3e5604b4598761c3832eca013_o.jpg
20 noyabr 2025-ci il tarixində Amerika-Azərbaycan Ticarət Palatasının (“AmCham Azərbaycan”) Marketinq, Kommunikasiya və Biznesin İnkişafı (MCBD) Komitəsi növbəti “Lead Talk” sessiyasını təşkil edib.
Zəfər Gününün beşinci ildönümünə həsr edilən tədbirdə Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev qonaq qismində iştirak edib.
Tədbiri MKBİ Komitəsinin sədri Aysel Süleymanova açaraq “Lead Talk” silsiləsinin dövlət və özəl sektor arasında dialoqun formalaşdırılması və Azərbaycanın kimliyini, eləcə də qlobal müstəvidə yerini müəyyən edən narrativlərin müzakirəsi üçün vacib bir platforma olduğunu vurğulayıb.
Mövzunun aktuallığını qeyd edən A.Süleymanova son beş ilin ölkəmiz üçün dönüş nöqtəsi olduğunu və strateji kommunikasiyanın milli qürurun möhkəmləndirilməsində, inkişaf hədəflərinə nail olunmasında mühüm rol oynadığını diqqətə çatdırıb.
Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev tədbir iştirakçılarına Qarabağ Dirçəliş Fondunun fandreyzinq və kommunikasiya strategiyası, icra etdiyi layihələr, eyni zamanda hazırda işğaldan azad edilmiş ərazilərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında aparılan bərpa və quruculuq işləri haqqında ətraflı ətraflı məlumat təqdim edib.
Rəhman Hacıyev bu il Zəfər Gününün beşinci ildönümünün qeyd edilməsinə diqqət çəkərək bildirib ki, hər il böyük qürur və iftixar hissi ilə qeyd etdiyimiz bu tarixi gün xalqımızın milli birliyinin, əzminin və qətiyyətinin rəmzidir. Onun sözlərinə görə, Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Ordumuzun əldə etdiyi bu Qələbə təkcə torpaqlarımızın azad olunması deyil, həm də milli ruhun, ədalətin və suverenliyin təntənəsidir.
R.Hacıyev qeyd edib ki, Qarabağ Dirçəliş Fondunun kommunikasiya strategiyası təşkilatın əsas dəyərləri – həmrəylik, şəffaflıq, sosial məsuliyyət və təvazökarlıq üzərində qurulub. Bu yanaşma, bir tərəfdən, cəmiyyətlə dövlət arasında sinerjini gücləndirərək ümummilli həmrəyliyi möhkəmləndirir, digər tərəfdən isə açıq, etibarlı və hesabatlı kommunikasiya modelini formalaşdırır.
İdarə Heyətinin sədrinin sözlərinə görə, Fondun mesajları müxtəlif hədəf auditoriyaları nəzərə alınmaqla formalaşdırılır və bu yanaşma sadəcə informasiya ötürməkdən ibarət deyil. Kommunikasiya həm maarifləndirici məzmunu, həm həmrəyliyə çağırışı, həm də birlik və milli dəyərləri önə çəkən mesajları özündə ehtiva edir.
R. Hacıyev Fondun həyata keçirdiyi layihələr barədə məlumat verərək qeyd edib ki, bu təşəbbüslər bərpa, sosial inkişaf və dayanıqlı yaşayış mühitinin qurulması kimi istiqamətləri əhatə edir. O, bu prosesdə donorların — dövlət qurumlarının, özəl sektor nümayəndələrinin və fərdi dəstəkçilərin mühüm rol oynadığını vurğulayıb. Bildirib ki, onların iştirakı Fondun fəaliyyətinin miqyasını genişləndirir və dövlət–özəl sektor əməkdaşlığının daha da güclənməsinə şərait yaradır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_3e5604b4598761c3832eca013_o.jpg
20 ноября 2025 года Комитет по маркетингу, коммуникациям и развитию бизнеса (MCBD) Американской торговой палаты в Азербайджане (“AmCham Azerbaijan”) провёл очередную сессию “Lead Talk”.
Мероприятие, посвящённое пятой годовщине Победы, прошло с участием председателя Правления Фонда Возрождения Карабаха Рахмана Гаджиева, приглашённого в качестве почётного гостя.
Сессию открыла председатель Комитета MCBD Айсель Сулейманова, поприветствовавшая участников и отметившая важную роль серии “Lead Talk” как платформы, укрепляющей диалог между государственным и частным секторами. Она подчеркнула, что этот формат способствует обсуждению нарративов, формирующих идентичность Азербайджана и его позиционирование на международной арене.
Отмечая актуальность темы, А.Сулейманова указала, что последние пять лет стали поворотным моментом для страны, ещё раз подтвердив значимость стратегических коммуникаций в укреплении национальной гордости и достижении целей развития.
В своём выступлении Рахман Гаджиев представил подробный обзор стратегии фaндрейзинга и коммуникаций Фонда Возрождения Карабаха, его реализуемых проектов, а также масштабных работ по восстановлению и строительству на освобождённых территориях, осуществляемых под руководством Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
Отмечая значимость пятой годовщины Победы, Р.Гаджиев подчеркнул, что этот исторический день, который ежегодно отмечается с глубоким чувством гордости и достоинства, символизирует национальное единство, стойкость и решимость азербайджанского народа. По его словам, Победа, одержанная под руководством Президента, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, означает не только освобождение родных земель, но и торжество национального духа, справедливости и суверенитета.
Рахман Гаджиев отметил, что коммуникационная стратегия Фонда строится на его ключевых ценностях — солидарности, прозрачности, социальной ответственности и скромности. Такой подход, по его словам, одновременно укрепляет всенародное единство за счёт усиления синергии между государством и обществом и формирует открытую, надёжную и подотчётную модель коммуникации.
Он подчеркнул, что сообщения Фонда формируются с учётом различных целевых аудиторий и что коммуникация Фонда — это не просто передача информации. Она включает просветительское содержание, призывы к солидарности, а также акценты на единстве и национальных ценностях.
Рассказывая о проектах Фонда, Р.Гаджиев сообщил, что инициатива охватывает такие направления, как восстановление, социальное развитие и создание устойчивой среды для проживания.
Он особо отметил важную роль доноров — государственных структур, представителей частного сектора и индивидуальных сторонников, чья поддержка расширяет масштабы деятельности Фонда и способствует укреплению сотрудничества между государственным и частным секторами.