https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_4bbcc45019c712ec7626817f5_o.jpg
Energetika Nazirliyi ilə “Azerbaijan Green Energy Company” MMC-nin törəmə müəssisəsi olan “Clean Energy Capital” MMC şirkəti arasında dənizdə külək enerjisi layihəsinin qiymətləndirilməsi, inkişafı və həyata keçirilməsinə dair İcra Müqaviləsi imzalanıb.
İcra Müqaviləsi çərçivəsində ilkin mərhələdə 200 MVt olmaqla, ümumilikdə 600 MVt gücündə dənizdə külək enerjisi layihəsinin həyata keçirilməsi planlaşdırılır.
İcra Müqaviləsinə uyğun olaraq “Clean Energy Capital” MMC Xəzər dənizində müəyyən olunmuş su obyektində tədqiqatlar aparacaq.

Clean Energy Capital LLC signed an Implementation Agreement on offshore wind energy project
Clean Energy Capital LLC signed an Implementation Agreement on offshore wind energy project Clean Energy Capital LLC signed an Implementation Agreement on offshore wind energy project
The Ministry of Energy and Clean Energy Capital LLC, a subsidiary of Azerbaijan Green Energy Company LLC, signed an Implementation Agreement on the evaluation, development and implementation of the offshore wind energy project.
Within the Implementation Agreement, it is planned to implement an offshore wind power project with a capacity of 200 MW at the initial stage and a total of 600 MW.
In accordance with the Implementation Agreement, Clean Energy Capital LLC will conduct research in a designated water area of the Caspian Sea.