BDU-nun tələbəsi “Süni intellektin gözündə Zəfərimiz” fotomüsabiqəsinin qalibi olub
BDU-nun tələbəsi “Süni intellektin gözündə Zəfərimiz” fotomüsabiqəsinin qalibi olub BDU-nun tələbəsi “Süni intellektin gözündə Zəfərimiz” fotomüsabiqəsinin qalibi olub
Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı ilə şanlı Zəfərimizin 5 illiyi ilə əlaqədar keçirilən “Süni intellektin gözündə Zəfərimiz” mövzusunda fotomüsabiqə başa çatıb.
Müsabiqənin məqsədi 44 günlük Vətən müharibəsində əldə olunan şanlı Zəfəri sənət vasitəsilə ifadə etmək, tarixi həqiqətləri innovativ yolla yeni nəsillərə ötürmək və vizual sənətin gücü ilə beynəlxalq ictimaiyyətə çatdırmaqdır.
Münsiflər heyətinin qərarına əsasən, Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Mexanika-riyaziyyat fakültəsinin II kurs tələbəsi Aysu Qasımovanın işi müsabiqədə I yerə layiq görülüb.

Студентка БГУ победила в конкурсе «Наша Победа глазами искусственного интеллекта»
Студентка БГУ победила в конкурсе «Наша Победа глазами искусственного интеллекта» Студентка БГУ победила в конкурсе «Наша Победа глазами искусственного интеллекта»
Завершился фотоконкурс «Наша Победа глазами искусственного интеллекта», проведённый при поддержке Фонда молодёжи и организации Национального совета молодёжных организаций в честь 5-летия славной Победы.
Цель конкурса — выразить через искусство славную Победу, одержанную в 44-дневной Отечественной войне, передать исторические реалии новым поколениям инновационным способом и силой визуального искусства донести до мировой общественности.
По решению жюри, работа студентки механико-математического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) Айсу Гасымовой заняла 1-е место.